Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hová forduljak orvoshoz, ha...

Hová forduljak orvoshoz, ha férfiatlannak érzem magam?

Figyelt kérdés

Kb. 10 éves koromig minden rendben volt velem, aztán elhíztam és kiközösítettek a többiek. Úgy gondoltam, hogy transzszexuális vagyok, ám kipróbáltam magam női cuccokban, ami viszont nem nekem való, nem érzem magam jól benne.



Annyit tudok, hogy a férfiakat szeretem. Talán gyerekkorom óta nem termel elég tesztoszteront a szervezetem? Sajnos ilyen tünetekkel élek együtt, amelyek erősen legyengítenek lelkileg és nem érzem magam férfinak:

- nem vagyok rámenős, nem tudok helyzeteket uralni

- félénk vagyok

- nem céltudatos

- nem tudok koncentrálni

- rendszeresen visszatérő depresszió

- bizonyos tekintetben nőies a gondolkodásom

- vékony vagyok már, nagyon odafigyelek a diétámra és hiába edzek, nem nő az izomtömegem

- aluszékonyság, fáradékonyság

- nincs tartós merevedésem, kevés a spermiumom

- ha szexre kerül a sor, sokszor elmegy tőle a kedvem abban a pillanatban, pedig nagyon vágyom rá

- vékony a bőröm

- finomak az arcvonásaim


Sokan nem hiszik el, hogy 29 éves vagyok, 18-nak nézek. Korábban meg azt gondolták, hogy egy fiúsabb lány vagyok. Borzasztó ez az "átmeneti állapot".


Mit gondoltok, tesztoszteronpótlással ezen lehet segíteni? Vagy tényleg transzszexuális lennék? Fogalmam sincsen már.


2016. máj. 28. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A sima homoszexuális az teljesen kizárt?
2016. máj. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

A merevedési problémákkal urológiára mennék, hogy van-e valami fizikai oka.

Ha nincs, akkor pszichológus, meg egyébként sem ártana, hogy elbeszélgess valakivel az érzéseidről.

A gyengeség, fáradtság, de akár a merevedési gond is lehet attól, hogy túl szigorú a diétád. És ezért nem nő az izomtömeg sem.

Egyébként a nemi identitásnak semmi köze a félénkséghez, magabiztossághoz. Van nagyon határozott meleg ismerősöm. Én meg tök félénk vagyok, pedig totál heteró.

2016. máj. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A sima homoszexuálisok testileg is férfiasak általában. Ez a nyunyókorszak (vékony, jellemzően szőrtelen test, kisfiús arc) véget ér úgy 28-30 körül sokaknál.


Meg azért ők kanosak. Én meg mindig kanosnak érzem magam, de nem áll föl.

2016. máj. 28. 12:16
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
3: Ez nagy butaság. A homoszexuálisak is ezer félék. Testalkatban és személyiségben is. És nem is állandóan kanosak.
2016. máj. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem szigorú a diétám: egészségesen étkezem, megvan a napi 2800-3000 KCal minimum, rengeteg állati fehérjét eszem, hogy nőjek, de nem megy.


Elvileg már a súlyzós edzésnek is tesztoszteronnövelőnek kellene lennie.

2016. máj. 28. 12:18
 6/9 A kérdező kommentje:

Persze, igazad van, hogy mindenki más.


De én az elhízáson meg a megnövekedett ciciken kívül szinte az összes tünetét hordozom az alacsony tesztoszteronhiánynak.

2016. máj. 28. 12:19
 7/9 A kérdező kommentje:

Egyébként az alacsony tesztoszteronszint rengeteg mentális problémát is okoz, sajna magyarul nincs hozzá jó szakirodalom a neten, csak angolul.


Angol oldalakon írják, hogy pubertáskor előtt vagy alatt előforduló tesztoszteronhiány nemi identitásválságot okoz és a még hormonhiánnyal küzdő felnőtt nem tudja, hogy hová sorolja be magát.

2016. máj. 28. 12:22
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

6: Akkor menj el hormonvizsgálatra. Magán úton is lehet már sok helyen ilyet csináltatni.

De lehet, hogy csak nem fogadtad el igazán magad és a tesztoszteron hiánnyal magyarázod, hogy milyen van.

2016. máj. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először lelkileg kellene helyreraknod magad. Sok dolog, amit ideírtál, lehet a depresszió következménye, pl. a félénkség, fáradékonyság és az is, hogy merevedési problémáid vannak. Először keress fel egy jó pszichológust, emellett én elmennék egy általános kivizsgálásra is háziorvoshoz. A koncentrációzavar és fáradékonyság vitaminhiány vagy vérszegénység is lehet.

A transzszexuálishoz annyit, hogy ha nem érzed magad belül nőnek, akkor nem vagy az. Férfi vagy, az is szeretnél lenni, most az hogy a férfiakat szereted, teljesen mellékes. Ezen a tesztoszteron sem segítene. Viszont ha lelkileg rendbe jössz, az a testi egészségeden is meg fog látszódni, hosszabb távon pedig boldogabb leszel, ami jó kisugárzást ad és párt is könnyebben találsz úgy, ha szereted és elfogadod önmagadat.

2016. máj. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!