Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szerintetek normális az ilyen...

Szerintetek normális az ilyen gyakori vizelési inger?

Figyelt kérdés

A páromnak úgy vettem észre, az utóbbi években alakult ez ki. Kb egy nap 10x elmegy wc-re, de nem csak a vizelete sok, hanem egy nap 3x van széklete is. Az érdekesség a dologban, hogy kb gyerek adagokat eszik, nem tud hízni, de mióta ülőmunkát végez, a hasa csak nő (nem is értem, napi 3x-i széklet mellett hogy lehet nagy hasa).

Elsősorban a folyamatos vizelési ingere zavar. Nem tudunk sehova úgy elmenni, hogy ne kellene akár egy 2 órás kiruccanáson elmennie wc-re. Állandóan mindenhol csak a pisilés meg a wc keresés a téma már, eléggé kivagyok ettől. Múltkor egy hosszabb út közben elment wc-re, de 1,5 óra múlva egy garázsban már át kellett vennem tőle az autót leparkolni, mert szinte sírt, hogy azonnal bepisil, rohanva érte csak el a wc-t. Nem értem, út közben alig ivott pár korty ízesített vizet, koffeint nem fogyasztott aznap, én többet ittam előtte, mint ő, és még nem is voltam wc-n egész úton. Nem csak hogy gyakran jár ki, de állítólag nagy mennyiségű vizelet is távozik belőle, ráadásul alig bírja tartani. Mi lehet ez és mit lehetne ellene tenni? Az anyja pajzsmirigy beteg, lehet örökletes ez? Urológushoz vagy endokrinológushoz érdemes fordulni ezzel?


2016. jún. 15. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Mindenről bőven írtál,de ami azt életkorát érinti,arról egy szó sem esik .Pedig ez nagyon fontos a férfiaknál .
2016. jún. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amit el nem kerülhet, az az urológus.
2016. jún. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Urológusnál érdemes kezdeni, ő úgyis megmondja, ha pl. laborvizsgálatokra van szükség. Ha esetleg ő mindent rendben találna, akkor meg háziorvos és laborvizsgálat, és ő fog tovább küldeni endokrinológiára valószínűleg, ha indokoltnak látja.
2016. jún. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Még 30 éves sincs, ezért is furcsa.
2016. jún. 15. 13:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp urológushoz kellene elmennie első körben.
2016. jún. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A vizsgálat kezdődjön az urológián,mert itt is több mindenre fény derülhet .Majd az urológus is további vizsgálatra küldhet,ennek ilyen a menete .Sokan nem is értik,urológiára mentem ,és hogy kerülök más szakvizsgálatokba .
2016. jún. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha egyszerre kezdődött a vizelési és a székelési kényszer, akkor valószínűleg nem szervi baja van (hiszen teljesen külön szervrendszer a keringést és az idegrendszert leszámítva), hanem pszichés.
2016. jún. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!