Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Nemrég életmódot váltottam és...

Nemrég életmódot váltottam és azóta kevesebbet kell pisilnem, pedig sokat iszom?! Ez normális vagy valami baj van a vesémmel?

Figyelt kérdés

Elég egészségtelenül éltem az utóbbi néhány évben. Rengeteg gyorskaját ettem (heti 4-5 alkalommal), otthon fagyasztott pizza és egyéb szemetek... ehhez társult még napi 1-2 liter kóla.


Szeptember elején elhatároztam, hogy normális életet szeretnék élni. Azóta egészséges táplálkozom és csak vizet iszom, 3 litert kb.


Viszont kb 2 nappal ezelőtt észrevettem, hogy sokkal ritkábban járok a WC-re. Ma pl. utoljára délután fél 5-kor pisiltem (3 órával ezelőtt), azóta megittam kb 6-7 deci vizet és most kicsit sem érzem, hogy pisilnem kéne. Régebben viszont legalább 1-szer, de inkább 2-szer pisiltem volna ennyi idő alatt.


Ez mennyire normális? Mert olvastam, hogy a gyakori vizelés lehet hormonális probléma vagy pre-diabétesz miatt. Lehet, hogy most helyreállt a szervezetem és ezért nem kell olyan gyakran pisilnem? Vagy valami gáz lenne a vesémmel?



2016. szept. 30. 19:43
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha a veséddel lenne baj, akkor azt ödémásodásban, testsúly gyarapodásban stb. te magad is észrevetted volna. Attól tartok, hogy a korábbi napi 1-2 liter kóla koffein tartalma fokozta a diurézist (vizelet elválasztást), ami most elmarad. Egyébként is a folyadék leadás és bevitel valamilyen módon egyensúlyban van, talán jelenleg nem fogyasztasz elegendő folyadékot.
2016. szept. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!