Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan zajlik egy urológiai...

Hogyan zajlik egy urológiai vizsgálat?

Figyelt kérdés
Először mennék jövőhéten, de eléggé félek tőle, hogy zajlik ez pontosan, hány másodpercig tart amíg megvizsgál hátulról? Mikor voltatok először, és mennyire kellemetlen ez az egész?
2016. dec. 29. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
A prosztata tapintásos vizsgálata 5 másodpercnél rövidebb ideig tart, gyakorlott orvos a páciens kora alapján meg tudja ítélni, hogy mit és hol kell tapintani, persze azért határozott mozdulattal nyomja meg a mirigyet, ami utólag nem mondható kellemes érzésnek, de csak a "tapintás" rövid ideje alatt lehet érezni a kellemetlen tompa nyomást és utána nem fáj. Én olyan 50+ tájban voltam először és talán utoljára és remélem, többször nem is megyek, mert gyulladásom sem volt soha és bár koromnak megfelelően már kemény, elmeszesedett, sőt kissé megnagyobbodott, de semmi vizelési problémát nem okoz és PSA értékem is jó. Ezért inkább ne tapintgassák, mert a vérvételekhez már jobban hozzászoktam..
2016. dec. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, azt még hozzáteszem, hogy valójában a legkellemetlenebb, hogy az orvos hatalmas mennyiségű vizes kenőcsöt rak az ujjára, ami szépen szétkenődik az ember seggén és hiába adnak papirvattát utána a letörléshez, azért sok marad letörletlenül, ami aztán belekenődik az alsónadrágba.
2016. dec. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az előző jól leírta. És a síkosító valóban nagyon idegesítő, én egy óráig vazelint fingottam utána.
2016. dec. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én here miatt megyek, igazából remélem, hogy prosztatát nem fog nézni, ha nem lesz muszáj, max felajánlja, hogy ha már ott vagyok, de azt még halogatnám amíg lehet... :D
2016. dec. 29. 19:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős vagy?
2016. dec. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Erre számíts!


[link]

2016. dec. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2016. dec. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

23 éves vagyok, én sajnos nem úsztam meg 50 alatt :)

De legalább gondolhatok arra, hogy akármilyen kellemetlen is, legalább nem fogják videóra venni :D bár ha nekem ilyen hévvel fog a golyókhoz nyúlni, lehet, hogy besírok.

2016. dec. 30. 10:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi a konkrét panasz? Van már időpontod?

2016. dec. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!