Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Extrém bőrszárazsággal mit...

Extrém bőrszárazsággal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy nemrégiben csináltattam két nagyobb tetoválást 3 hónapja kb. Először azt hittem szőr benövések lettek mert ugye férfi révén le borotváltam a kezem. A viszketés azóta sem múlt el és a sebek sem gyógyulnak. A tetkó nagyon szépen gyógyult egy neves szalonban csináltam és különleges utókezelő krémeket kaptam rá. Ezért azt hogy a tintával lenne baj vagy az elkészítés ápolás módjával azt kizárnám. Főleg az alkaromon száraz nagyon a bőr és érzem is hogy "feszül" kenem testápolóval naponta többször 5. napja de nem igazán javul. inkább mintha még rosszabb lenne mert most már kicsit hámlik is.Nem aggódtam eddig miatta mert a téli időszakban a hátamon mindig ugyan ilyen tüneteim vannak. Lehet, hogy ahogy idősödöm egyre több helyen lesz? Esetleg valami tuti módszer ennek ha nem is megszüntetésére de csillapítására hogy legalább a sebek begyógyuljanak? Előre is Köszönöm! 22F

2016. dec. 30. 22:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is fürdéhez vegyél a patikában mosakodó kenőcsöt, az eleve hagy némi zsíradékot a bőrödön és utána kend be magad bzrow kwnőccsel,ez ugyan nagyon zsíros,de ilyen rossz bőrnél szükség van rá.
2016. dec. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyászhoz kell menni.
2016. dec. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
BUROW kenőcs akar lenni amit írtam :)
2016. dec. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ami egyébként még szerintem furcsa, hogy az arcom rettentően zsíros. Ígí értetlenül is állok a dolog előtt hogy, hogy lehet ez.
2016. dec. 30. 22:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Vegyél Nivea olajtusfürdőt, nekem bevált. Kb 1100 forint a Tescoban, ha nem múlik irány a patika.
2016. dec. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindenképpen vennék valami márkás vagy akár patikában kapható kenőcsöt, amivel kenném.

De ha nem múlik, akkor én arra gyanakodnék, hogy a tetoválás vagy legalábbis az akkor bőr alá került anyagok okoznak irritációt. Tehát én azt javaslom neked, hogyha egy hét alatt se lesz jobb az eredmény a kenegetésre, mindenképpen keress fel egy bőrgyógyászt, aki megvizsgál.

Annak idején nekem könyökömnél volt ilyen extrém száradás, és akármit csináltam, nem akart elmúlni. Ráadásul nyáron volt! Bőrgyógyász megállapította, hogy ez allergiás reakció, és felírt rá egy speciális kenőcsöt, pontosabban a receptet hozzá. Ezzel be kellett menni a patikába, ahol megrendelés után elkészítették nekem. Tehát 1-2 nap után tudtam ténylegesen átvenni a kész kenőcsöt. Tényleg speciális kenőcs volt, mert hűteni kellett, és még így is csak 3 hónap volt a szavatossága. Ezzel kenegettem naponta többször is, és ennek eredményeként 1 hét alatt kezdett javulni, 2 hét után egész jó volt, és 3 hét múlva múlt el teljesen. Ugyanezt a feszülést éreztem, mint amit te leírtál. Ráadásul nekem még fájt is az adott terület, olyan volt, mintha valami égetné.

Szóval ez nem olyan dolog, ami házi praktikával elmúlik, mindenképpen kéne egy szakember, aki megnézi. Komolyan kell ezt venni, szélsőséges esetben bőrrákhoz is vezethet.

2016. dec. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, még azt hozzátenném hogy nekem nem tetkó miatt volt bőrszárazságom, nem tudom hogy mi lenne ha a tetkós bőrödre kennéd, nem hiszem hogy lenne baja, de ki tudja. Mindenképp menj el orvoshoz ha egy hét után se lesz jó a helyzet.
2016. dec. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!