Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaproblémák? Félek, hogy...

Fitymaproblémák? Félek, hogy fitymaszűkületem van és nem merem hátrahúzni.

Figyelt kérdés

Jelenleg 14 éves vagyok. Olyan problémával küzdöm, hogy úgy érzem, hogy fitymaszűkületem van és félek pl. hátrahúzni, hogy fáj/nem tudom a fitymát a makk alá csúsztatni. (Tehát nem akarok megbizonyosodni arról, hogy épp problémám van-e)

De most elkezdett foglalkoztatni, hiszen ez nem állapot, hogy mit lehet tenni ellene?

Pl. hogyha csak kicsi a szűkület, akkor mit lehet tenni? Nagyon rossz érzés pl. egy műtét? Elaltatnak vagy csak érzéstelenítő és fájdalomcsillapítót adnak?

Bocsánat a sok kérdésért, lehet, hogy valamit elfelejtettem, de éppenséggel nagyon aggódom.

Sok kérdés merült fel bennem, és segítséget szeretnék kérni!



2017. jan. 24. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Próbáld meg óvatosan tágítgatni, sok benne a rugalmas rost így elvben tágulékony. Elég későn kezded, mert ezt már egészen kisgyerek korban meg kellett volna tanítani a kisfiúknak, hogyan kell mosdásnál a fütyit is mosni és azzal is tágulna.
2017. jan. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én még kiskoromban is féltem a bőr lehúzásától, tehát... Még orvosi rutinvizsgálaton is irtóztam tőle.
2017. jan. 24. 18:27
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Hozzáértő szakembert keress, aki személyre szabottan próbál neked segíteni és mindent megválaszol! Mert itt most lerizsázhatják neked hogy most miket lehetne csinálnicsinálni a bütykössel, de azzal én se tudtam mit kezdeni, ezért nem ajánlom! Inkább akkor szakembert keress!
2017. jan. 25. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Először is hogyan tisztálkodsz ha nem mered hátrahúzni a fitymád?

Szoktál maszturbálni?-Ahhoz is hátra kell húzkodni a fitymáz



Meleg vízbe szépen ülj bele fürdéskor és óvatosan próbáld a fitymád hátra húzni,a makk mögé!

Mennyire sikerült hátrahúznod?



Az a jó ha a fitymád a makk mögé tudod húzni akár petyhüdt,akár merev a péniszed!



Ha valakinek fitymaszükülete van,akkor többféleképpen lehet kezelni,a fitymaszükület mértékétől függően.

Ha mereven is a makk feléig a fitymát le tudja húzni akkor van akiknek ez vízben napi szinten óvatosan hátrahúzkodják,tornáztatják a fitymájukat vagy sikosítót használnak amikor hátrahúzogatják.Ez a módszer pár hónap alatt enyhe szükület esetén javulást eredményezhet.



Illetve 14 éves kortól egyedül el lehet menni urológus hoz,beutaló nem kell.Az urológus írhat fel szteroidos krémet,illetve ha műtétre lenne szükség,több műtéti eljárás közül lehet választani,a metélést célszerű elkerülni és arra törekedni minél több fityma rész maradjon meg.

A műtét időpontját meg lehet beszélni,jobb szünidőre tenni mert 2 hétig kellemetlenségek adódhatnak,a seb költözésre szorulhat és 4-6 hét a teljes gyógyulás.

Nincs altatás,hanem helyi érzéstelenítés és aznap lehet is haza menni.

2017. jan. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

Erről beszélek! Az előző állandóan ezt csinálja, hogy lerizsázzik itt sokmindent, aztán ha valaki bajt okoz magának az ő tanácsa alapján, csak tovább okoskodik, de a felelősséget azt sose vállalja, és már volt is erre példa!


Inkább hozzáértővel beszélj, mielőtt veled is megcsinálhatja a bajt az előző!

2017. jan. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%
Márpedig helyesen írta.
2017. jan. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Köszi utolsó hozzászóló!
2017. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Helyesen hát. Aztán ha bereped a fitymája, mint annak a 13 évesnek, akinek az anyja is ideírt és mindenkit lecseszett emiatt a részigazságokkal telített "csodapraktika" miatt, amit a kölyök vakon elkezdett alkalmazni, és ezzel felszakította a fitymáját? És akkor megint elkezdett idegesen magyarázkodni, mint szokott mindenkinek az olyan topikokban, ahol valaki szólni mer neki, hogy hülyeség amit és ahogy ír, akkor is csak hárítja a felelősséget magáról... ismétlődjön meg az az eset, mint az összes többi?


Kérdező, keress inkább hozzáértőt a szüleiddel, mert nincs annál rosszabb ha egy félős gyerek önmagán hajt végre olyan műveletet, amitől fél! Nem ez a módja, hogy megoldd, hogy ismeretlenektől kapott részigazságokkal teli okoskodások alapján tönkretedd magadnak egy életre a farkadat!

2017. jan. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Off:Ne okoskodj már,itt te osztod foltyon az észt egyedül,ha kell,ha nem amint meglátod a hozzászólásom kötekedni probálsz,csak a hibát keresni.

Mindig leírom hogy nyugodtan elmehet egyedül urológushoz.

A srác meg se nézte még hátra tudja e húzni a makk mögé, ott van zárójelben nem meri megnézni se

2017. febr. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerinted okoskodna itt rólad bárki is, ha te nem okoskodnál itt folyton önző módon mások kárára? Semmi hozzáértésed, érzéked nincs ahhoz, amit te itt leművelsz, ezt már sokan mint láttam, leírták neked tőlem függetlenül is. Azzal meg, hogy lerizsázod itt a szerinted kötelezőt, nem segítesz senkinek, mert nem tudnak vele mit kezdeni, sokkal nagyobb problémájuk van,és azon nem segítesz azzal amit és ahogy teszel, ezért inkább be csináld! De te meg lelki sérültet csinálsz magadból, ha itt nem írhatod le a kötelezőt, ami nem arról szól, hogy a kérdezőknek jobb legyen, hanem hogy neked jó legyen. Kérdés,hogy miért?
2017. febr. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!