Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » SSRI (antidepresszáns) okozta...

SSRI (antidepresszáns) okozta PSSD (libidó elvesztése) tünetek, valóban lehetnek véglegesek?

Figyelt kérdés
Serdülő korom kb második fele óta kínlódok a libidóm gyakorlatilag teljes hiányával, most 25 éves vagyok. Évekig próbáltam megoldást találni, jártam urológusnál, endokrinológusnál, pszichológusnál, szexuálpszichológusnál, sikertelenül. Semmilyen szervi/szellemi elváltozásom nincs, a szex mégsem megy. A vágy csaknem teljesen hiányzik, kb havi 1x vagyok kanos... Az önkielégítés sem megy igazán, fel sem áll rendesen, ha sikerül is kivernem, utána hetekig nem is gondolok rá. Gondolom nem kell magyaráznom, hogy ez lelkileg mit okoz. Nem találok párt, egy selejtnek érzem már lassan magam. Egy valami hozott csekély eredményt, a potencianövelők. Jobb, mint a semmi, de több szempontból sem lehet ez megoldás. Csak tervezetten tudok szexelni, aktus előtt 2-3 órával be kell vennem, így random dolgok szóba sem jöhetnek, illetve egy normális párkapcsoolat így elképzelhetetlen. És nem szedhetem minden nap, egyrészt nagyon drága, másrészt ennek is vannak mellékhatásai, amik nálam jelentkeznek is (leggyakrabban szédülés). Illetve a potencianövelő csak arra jó, hogy úgy tartsa a dolgokat, ahogy kell, de a szexuális vágy nem nő tőle. Szóval, ott tartok, hogy már nem tudom mit csináljak. Nem tudom miért van ez, hogyan tovább... Néhány napja bukkantam rá az interneten egy PSSD elnevezésű dologra, ami azt jelenti, hogy bizonyos antidepresszánsok időleges, de sok esetben akár végleges szexuális zavarokat is okozhatnak. Kb 16 évesen voltak szorongásos problémáim, amire egy Prozac nevű szert szedettek velem kb 2 hónapig. Na most ez a Prozac mint most megtudtam, tipikusan olyan szer, ami ilyen problémákat okoz, egyes tanulmányok szerint akár véglegesen. Szóval... minden más kizárt, egyedül ez a magyarázat maradt... Lehetséges hogy ettől van a problémám? Hogyan tovább, mit tehetek? Valóban semmit? Itt vagyok huszonévesen, előttem az élet, nyugodjak bele hogy így kell leélnem? A témát ismerők válaszát várom. Köszönöm

2017. febr. 27. 14:44
 1/5 anonim válasza:
Nekem ugyan ez a helyzet de nem szedek gyógyszert . Nem is szedtem be.Szorongás, depresszió - libidó - 0. Irj privátba. Sajnos sokunknak van ezzel gondja.
2017. márc. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Szia!Igen,lehet hosszantartó/végleges. Amennyiben az SSRI szedéssel egyidőben kezdődött a libidó probléma, ami nem múlt el abbahagyás után sem, akkor ez tipikus PSSD. Ez sokszor a nemi szervek érzéketlenségével és érzelmi tompultsággal társul. Neked van ilyen testi érzéketlenség? Én pár szem SSRI után szenvedek PSSDben tobb, mint 2 éve, mindent tudok a témáról, amit jelenleg lehet!írj nekem, jelenleg van nemzetközi PSSD kutatás is folyamatban.
2017. márc. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, írok Neked!
2017. márc. 4. 15:04
 4/5 anonim ***** válasza:
2018. dec. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


A PSSD (Post-SSRI Sexual Dysfunction vagyis SSRI szedést követő szexuális zavar) az SSRI (szelektív szerotonin reuptake inhibitor) típusú antidepresszáns által okozott komplex szexuális, érzelmi és sok esetben kognitív diszfunkció, amely tartósan fennmaradhat hónapokig, évekig, vagy meghatározatlan ideig az antidepresszáns kezelés befejezését követően.

2018. dec. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!