Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns tényleg olyan...

Antidepresszáns tényleg olyan káros? Tényleg nincs más választás a gyógyulás irányába? Valóban gyógyszeres zombi leszek?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit! Szóval sajnos 2008 óta van depresszióm. Volt pár gyógyszeres kezelésem de mindig leállított nővérem hogy ne szedjem mert káros meg ilyenek szóval egyik se ment végbe hála neki. Sajnos a depresszió megmaradt, minden létező természetes dolgot kipróbáltam, orbáncfű,citromfű,omega 3 stb. Picit segített de egyik se annyit hogy boldognak érezzem magam.


Kérdésem a következő! Szóval ha most én elmegyek egy ilyen

pszichiáterhez, és teljesen betartom a gyógyszer szedését akkor az tényleg helyrehoz? Mert attól tartok legjobban hogy a mellékhatásoktól rosszabbul leszel meg ilyesmi. Olyan emberektől kérnél leginkább választ akit szedtek ilyesmi gyógyszert és mi a vélemény róluk? azt olvastam hogy idő megtalálni a megfelelőt, mert mindenkinek más válik be. 24 éves vagyok és úgy érzem vállalom a kockázatot, mert egyedül nem tudok kimászni belőle. A természetes gyógymódok meg nem váltak be. pszichológus meg hát drága, és amúgy se tudnák megnyilni előtte.



2017. febr. 20. 17:37
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
73%
Nekem a 4. tabi hozott annyi javulást,hogy érzem tényleg érdemes szedni.De csodát akkor se várj ez nem úgy megy,hogy hopp szedem és mostmár semmi gondom,csak kiegyensúlyozottabbá tesz.2-3 hét mire érezhető hatása lesz addig meg persze jönnek a mellékhatások amikre figyelni kell.
2017. febr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm! Csodás nem várok persze de azért örülnék ha a mélypontokat és a erős szorongást elmulasztaná. Orbáncfű kurát csináltam, 5 hete szedem és nem változtatott a depresszión. Sőt még jobban szorongtam a 4 hét szedésénél.
2017. febr. 20. 17:46
 3/43 anonim ***** válasza:
85%

Nem csoda, ha nem jöttél rendbe, amikor az orvos által felírt gyógyszert a nővéred (???) utasítása szerint abbahagytad. Még jó, hogy nagyobb bajod nem történt, ezekkel nem szabad felelőtlenül bánni!


Menj dokihoz, mondd el neki, fogadd el, amit ír, és a gyógyszer mellé menj el terápiába is, pszichológushoz. A kettő egymás nélkül nem sokat ér.

2017. febr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm! Mentek a zöld kezek. Igen sejtettem hogy nővérem rosszul tudja, csak már idegesít hogy én nem javulok miatta. Ha gyógyszert szedek legközelebb el se árulom senkinek a családba.
2017. febr. 20. 18:08
 5/43 anonim ***** válasza:
18%

Nézz körül magad körül! Vedd észre, hogy azok akik orvoshoz járnak, gyógyszert szednek, soha nem lesznek egészségesek! Az orvosok és a gyógyszerek kizárólag tünetkezelésre vannak kitalálva!

Nem a gyógyszertől leszel zombi, hanem attól hogy folyton orvosokhoz jársz különböző problémákkal! Egy életen keresztül azért dolgozol, azért keresel, hogy fedezni tudd ezeket!

2017. febr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
85%
Nem káros de mellékhatásai tényleg vannak.Gyógyszer + terápia még mindig a legjobb megoldás.A terápiás beszéd is jobban megy ha a gyógyszer beinditja.
2017. febr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
78%
Nekem elsőre jó gyógyszert írt fel a pszichiáter. Kb 4 hónapig szedtem, és meggyógyultam. Az orvos állította le a további szedést. Utólag semmilyen káros hatását nem éreztem. De amíg szedtem, gondjaim voltak a nemi aktivitással. Erre számítsál te is. Meg az igazság az, hogy én az első tünet után mentem az orvoshoz, beszedtem a gyógyszert, amit előírt. Így tartott 4 hónapig a gyógyulás. Hogy te itt évekig elkezelgetted magad, amíg végül tűrhetetlenné fajult. így nem tudom meddig fog tartani, és melyik gyógyszer fog hatni neked. De hidd el, ha megint abbahagyod a kezelésed, csak még rosszabb lessz a betegséged, és tovább fog tartani a gyógyulásod. Aztán te is beállhatsz majd az orvost szidók táborába.
2017. febr. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
73%

Nekem elsőre bejött és mellékhatása sem lett pár hét után.

Ha a mellékhatások rosszabbak lennének, mint a fő hatás, már rég egyiket sem gyártanák, hiszen senki sem szedné őket.

A gyógyszerellenesekre ne hallgass. Sose szedték. Hallották valakitől, aki látott valakit, aki hallott ilyesmit.

2017. febr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
69%
Na én gyógyszerellenes vagyok és azért mert szedtem. 8 éven keresztül. Ismerem az országban forgalomban lévó összes típust. Volt amitől bepisiltem álmomban. Volt amelyiknek olyan mellékhatása volt hogy napokig ikatétereztek 20 évesen mert nem tudtam pisilni. Volt amitől 20kg-ot híztam. Eltelt fél év úgy hogy nem menstruáltam. A mozgásom olyan volt mint egy robotnak... nem megoldás semmire. Nekem több mint 1 évembe tellett hogy jobban legyek miután befejeztem. Hónapokig iszonyat durva fejfájás, ingerlékenység, 2 óra alvás naponta kb. Én saját taoasztalatbòl mondom. Az én esetemben a gyógyszer függőséget okozott. Kemény mellékhatásokat éltem át amíg szedtem. Eszembe sem volt terápiát csinálni mellette mert gyógyszer hatás alatt szartam mindenre. Munkaképtelen voltam akkor.
2017. febr. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
71%
9-es:A te esetedben ott bszták el hogy nem mondták meg neked hogy csak gyógyszerrel nem lehet ebből kijönni,át kell alakitani a gondolkodásod személyiséged,életmódot kell váltani,ha ez nem megy egyedül, terápiára is szükség van.A gyógyszer meg csak átmenetileg szedhető még ha évekbe is telik de előbb utóbb el kell hagyni mert tényleg olyan mellékhatásai vannak ami mellett nem lehet normális életet élni.Én is saját káromon tanultam /tanulom meg.
2017. febr. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!