Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az orvos körülmetélésre...

Az orvos körülmetélésre küldene, de szerintem nem ez a megoldás, mit javasoltok?

Figyelt kérdés

"A preputium relatíve szűk, körkörösen berepedezett gyűrűt képez" Ez van írva a papírra amit kaptam, és két hét múlva kellene jelentkeznem műtétre, hogy eltávolítsák a fitymámat. Azonban mielőtt urológushoz mentem, alaposan utána néztem a problémámnak és biztos vagyok benne,hogy elsősorban rövid a fékem, ez a probléma.. Nyilván nem én vagyok az orvos, de érzem és látom a saját péniszemet és a problémát, hiszen szembetűnő. Körkörösen valóban be van repedezve a bőr, de egyből körül kell metélni? Teljesen letudom húzni a bőrt, ha merev a péniszem akkor az első alkalommal mikor lehúzom fáj egy kicsit, de utána már csak kellemetlen.. Az orvos nem nagyon hagyott szóhoz jutni, ránézett és mondta hogy két hét múlva műtét, illetve még azzal nyugtatgatott, hogy Amerikában mindenkinek ilyen van ne aggódjak. Nos, nekem ez édes kevés, sok kérdést átolvastam ezzel a témával kapcsolatban és a legtöbb ember akinek eltávolították a fitymáját azt írta, hogy megbánta és ha lehet ezt kerülje el aki tudja. Esetleg valaki tudna nekem pozitív élmény beszámolót tartani, hogy miért jó a körülmetélés? :D Nagyon megköszönném.. Érdekelne mások története ezzel kapcsolatban, rövid fék műtét, vagy fityma eltávolítás.. Előre is köszönöm!

19/F



2017. ápr. 3. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Az orvos is látta a péniszedet és jobban tudja, mi baja, mint te....


"akinek eltávolították a fitymáját azt írta, hogy megbánta és ha lehet ezt kerülje el aki tudja"

Persze. Aki magánorvosnál direkt eltávolíttatta valami okból.


De más okból ki bánná meg? Minden esetben megkönnyebbülést jelent, nincs mit megbánni.

Sok esetben hátra sem leeht húzni a bőrt, és fájdalmat okoz,valamint akadályoz a szexben. Van, akinek begyullad és úgy beszűkül, hogy alig tud pisilni is. Van, akinek pedig a makk alá szorul és sürgősségivel teszi vissza az orvos a makkal.

Kérdem én ezek után..... Valakinek jobb lenne így élni?


Nekem is fitymaszűkületem volt. Néhány évvel a műtét előtt kezdődött. Már akkor is okozott problémákat, alig lehetett hátra húzni. Aztán egyik napról a másikra begyulladt. Orvos után is három hétig szenvedtem vele. Így még szűkebb lett és fájt is. Majd spanyolgallérom lett egyik fürdés után, ergo a makkom alá szorult és éjszaka kellett beautóznom az urológiára,hogy tegyék vissza a fitymám, mert ha úgy hagyom, vérellátási zavarokat okoz. Aztán a műtétig hátra sem tudtam már húzni, véresre is repedezett.


Ezek után a műtétnél pozitívabb dolog nem történt velem. Ez volt a megoldás és előbb-utóbb sok ember idáig jut el.

2017. ápr. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt az egyet nem merném kijelenteni,hogy ide nem irtak olyanok,aki nem bánták volna meg .Aki ilyet nem olvasott,nem régóta gyakozik .Volt aki ezt írta."Az életem legrosszabb döntése volt " Nem tiniként,hanem 27 évesen .
2017. ápr. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Én a mai napig is nagyon örülök, hogy a körülmetélés mellett döntöttem. Igaz, én ezt önként dönthettem el, nem volt kényszerítő orvosi vagy vallási ok.
2017. ápr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Keress meg egy másik orvost és töle kérj segítséget. Mondd el, mit szeretnél és mit nem, ö meg megmondja, hogy milyen lehetöségek vannak.


De egyébként létezik olyan mütét is, ahol nem eltávolítják, hanem csak bemetszik a fitymát, így funkcionálisan megmarad, csak nem reped be ezután.

2017. ápr. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Keress egy egészségügyi tanácsadót, aki ezzel foglalkozik, és segít az ilyen kérdésekben eligazodni, akkor is ha úgy gondolod hogy tudod, mi a bajod, mert ezt egyedül végigcsinálni nagyon rizikós! Nem győzöm hangsúlyozni, ez már nem az a világ, hogy valami ambuláns bajod van, ezért fogod magad, elmész az urológushoz az megoldja oszt csá! Te is tapasztaltad, hogy az orvos leszarja, amit te akarsz, ugye? Ebből a szempontból azt mondanám, csak ezért kár volt előbb urológushoz menned, nem ez a helyes sorrend! Régen lehet elég volt csak elmenni, ma már más szelek fújnak!


Az egyik gyakorikérdéses topikban olvastam egy hasznos hozzászólást! Mivel nekem is hasonlóképpen oldották meg, neked is jó példa lehet, ezért belinkelem az oldalt!


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__..

2017. ápr. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

Mindenképpen keress fel egy másik orvost,mert sok egyből metélni akar még ha lenne is más megoldás.


A másik orvosnak mond el hogy te a metélést szeretnéd elkerülni és majd elmondja milyen műtèti eljárások vannak még.Alaposan jàrj utána

2017. ápr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
15%
És van aki megbánta bőven,van akinek túl érzékeny a makkja,cikizhetik érte ha kitudodik,van hogy sexnél túl későn megy el mert a csaj már rég elment.Minden műtétnek van kockázata.Ja és ez nem amerika,amerikában is 65 százalék a metéltek arànya és egyre több helyen.tűntetnek ott is ellene,hisz egy egészsèges testrész erőszakos megfosztásáról van szó.Plusz ott egy nagyon buta dolog miatz alakult ki,van ez az állvallásossag ott (közben meg ölik egymast,meg erkölcsileg lazák,nullák),szóval úgy gondoltàk a maszturbálás bűn,nincs fityma,nincs maszti.Csak nem így lett.Amerikaiaik amúgy se az okosságukról híressek
2017. ápr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na mi történt?Meg van még a fitymád?
2018. aug. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!