Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körülmetélés műtét hogyan fog...

Körülmetélés műtét hogyan fog zajlani? Le tudná írni valaki, aki esetleg már átesett ezen?

Figyelt kérdés
Pontosan mi történik majd velem? Minden érdekel attól fogva, hogy bemegyek reggel a kórházba. Hogy zajlik ez az egész? Mennyire fog fájni? Pucérra kell majd levetkőzni? Menyi idő maga a műtét?

2017. ápr. 6. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Miért nem kérdezed meg Apudat?
2017. ápr. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Ezeket a dolgokat inkább a kezelőorvosoddal kellene megbeszélni, mert minden kórházban más a protokoll.

Van egy adott séma ami szerint mennek ezek a műtétek, de lehetnek benne olyan eltérések amik ha most leírnám milyen lesz és te lelkileg felkészülsz rá, akkor zavarni fog, hogy máshogy történt.

Pl az adott szabály mindenhol, hogy a műtőben meztelennek kell lenni, de az már kórházanként eltér, hogy neked kell levetkőzni és úgy tolnak be, ruhában tolnak be és a műtő előterében vetkőzöl le, vagy elaltatnak és ők vetkőztetnek le (utóbbi inkább gyerekeknél érvényes).

2017. ápr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem nagyon sok leírás van már itt és a neten máshol is.


sok mindenen múlik ez

2017. ápr. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Engem két éve műtöttek, már egy hasonló kérdésnél leírtam a beszámolómat, de azért nem olyan könnyű ezen a fapados oldalon visszakeresni az tény.


Szóval röviden ami történt: reggel bementem a kórházba, recepciónál bejelentkezés, majd fel az urológiára. Én és sorstársaim kaptunk egy kórtermet és saját ágyat, ott le kellett vetkőzni teljesen, majd várni a műtétre. Előtte volt egy kikérdezés a doktornő által, ha jól emlékszem ilyeneket kérdezett, hogy allergia, gyógyszerek, betegség. Majd megkérdeze, hogy kérek-e bódító bogyót azzal a feltétellel, hogy akkor csak órákkal később vagy csak másnap mehetek haza. Nem kértem. Eljött a műtét ideje, egy fiatal srác tolt be a műtőbe, ott megborotvált és bekente a szerszámot valami fertőtlenítő cuccal. Leszíjazta a lábaimat és a bal karomat, a jobb karomat pedig betekerte egy lepedőbe, mert azon az oldalon volt valami elektromos égető cucc, amihez nem ajánlott hozzáérni. Ezután bejött a dokinő meg egy fiatalabb női segéd, és elkezdődött a műtét. Természetesen minden el volt takarva előttem, csak a plafont láttam. Jöttek az érzéstelenítő szúrások, amik fájtak, nincs mit szépíteni. Az első néhány legalábbis biztosan, mert többet is adnak. Viszont ezek után tényleg semmit nem érzel, olyan mintha feküdnél egy ágyon és feletted áll három ember, akik amúgy tök hétköznapi dolgokról beszélgetnek. Nem viccelek, majdnem el is aludtam közben. A végefelé viszont a dokinő kezdte kérdezgetni, hogy érzek-e valamit. Mondtam, hogy semmit, majd kicsivel később elkezdtem szúrásokat érezni. Mondtam, hogy most szúr, mire a doki annyit mondott, hogy nem baj, mindjárt készen van. Gondolom nem akart új érzéstelenítőt beadni már a végére, de nem is fájt igazán, csak éreztem, hogy szúrkál miközben varrja a sebet. Készen is lett, jól be lett bugyolálva a cucc kötéssel, semmit nem láttam belőle. Visszatoltak a kórterembe, ahol kb egy órát kellett várnom még, majd bejött a dokinő, mondta, hogy oké, öltözzek fel és jöjjek a kötözőbe. Ott aztán kicserélte a kötést egy sokkal kisebbre, és ebből már kilógott a szerszám vége. Ronda látvány volt, sötétlila, ráncos meg minden. Valószínű látszott az arcomon, hogy nem tetszik a dolog, mert a doki gyorsan mondta, hogy nyugi pár nap és jobban fog kinézni, ez így normális. Ezután elmondta, hogy másnap kamillateában áztassam le a kötést, majd utána egy hétig kétszer 15 percig áztassam minden nap teában, és másfél héttel későbbre adott időpontot kontrollra, de ha bármi probléma van, akkor menjek be a kórházba akármikor. Ezután hazamehettem. Az első éjszaka nem volt kellemes, mert ugye szoros kötés volt rajta, és merevedéskor az rémesen szorított és mindig felébredtem rá. Aztán másnap leáztattam a kötést ahogy mondta, és onnantól kezdve csak a varratok szúrtak esténként, de az már nem volt olyan vészes.

2017. ápr. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen utolsó válaszoló!
2017. ápr. 8. 09:22
 6/6 anonim ***** válasza:
42%

Csak súlyos fitymaszükúlet esetében kell metélni,szóval ha neked nem súlyos kerüld el a metélést.



Tudtomal kapsz műtös köppenyt azt veszed fel,nem kell pucéron lenni,műtétkor csak a pénisznek kell szabadon lennie és jobb ha te magad előző nap leborotválod a fanszőröd.Helyi érzéstelentelenítésben zajlik a műtét,ami nem túl kellemes.Otthonra jó ha előre gézt és betadin oldatot veszel.

2017. ápr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!