Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Férfiak is mehetnek mellrákszű...

Férfiak is mehetnek mellrákszűrésre? Csak mert hallottam hogy nekünk is lehet mellrákunk, és nekem vannak vmi csomószerűk az egyik mellemben. Oda be kell jelentkezni vagy hogy megy ez?

Figyelt kérdés
2008. okt. 13. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A mammográfia során állapítják meg, vagy zárják ki a mellrákot..ilyenkor a nők mellét belapítják két röntgenlap közé, ez férfiaknál tuti nem lehetséges..

Ha ilyesmit észleltél magadon,akkor legjobb, ha a háziorvosnak szólsz és ő beutal a megfelelő helyre, ahol valamilyen röntgennel megnézik, esetleg szövetmintát vesznek és azt nézik meg. Félni nem kell tőle, mert nem fájdalmas..

ne hanyagold el holmi ijedtség miatt, mert ez nem játék.

Szóval háziorvos az első állomás!!

2008. okt. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha pedig a háziorvos legyintene, hogy- Á ez semmi szerintem és nem szoktuk -meg hasonlók-akkor is ragaszkodj egy beutalóhoz mert akár ultrahangos vizsgálattal is kimutatható, ha gond van.

Én nő vagyok és csomót éreztem a mellemben amikor elmentem a háziorvoshoz. Ő a fent leírtakat mondta nekem és alig akart adni beutalót! A Rtg-n orvos mikor elmondtam a tüneteim és megnézte a mellem, felkiálltot: Jaj, ne!-Szerencsére ártalmatlan csomó, a szoptatástól maradt vissza, de a rtg-es doki is azt mondta, hogy nagy kő esett le a szívéről, hogy negatív lett!

2008. okt. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok idő telt el a kérdés kiírása óta. Minden rendben veled?

Én annyit tudok a témáról, hogy kamasz korban is léteznek a fiúk mellében csomók, amik aztán hamar elmúlnak. A rosszhír viszont az, hogy sajnos létezik a mellrák férfiaknál is, bár ritka.

2009. jan. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!