Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hány éves kortól lehet jelentk...

Hány éves kortól lehet jelentkezni prosztatavizsgálatra?

Figyelt kérdés

Mi az a minimális életkor, amitől lehet és mennyitől ajánlott?

Előtte a háziorvoshoz kell menni, vagy lehet rögtön az urológiára?


2010. febr. 11. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint nem korfüggő a vizsgálat, ha problémád van például 16 éves korodban simán elmehetsz.Beutaló kell hozzá.
2010. febr. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A ferfiak nem szoktak szeretni, ugy kell nekik szinte udvarolni, hogy menjenek.

Az orvosok azt csinaljak, hogy ha (szinte) barmi miatt egy fiatal srac az urologiara megy, akkor meg is ujjazzak, mert ott a remek alkalom...

De altalaban nem szokott kelleni ez, a prosztataval tipikusan 40-50 eves kor folott szokott gond lenni.


En a fitymahiany miatti problemaimmal mentem urologiara es ugy kellett lebeszelnem a dokit, hogy ujjazzon,bar lehet, hogy az csak velem tortent igy....

2010. febr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Még nincs konkrét problémám, csak megelőzésként mennék szűrővizsgálatra. Nehogy később prosztatarákom legyen vagy ilyesmi... Jobb ha minél előbb felismerik.

40-50-ig még van jó pár évem. Most 27 vagyok.

2010. febr. 11. 15:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Aztan nehogy melegnek nezzenek :)

40-50 eves kor elott a prosztatarak elofodrulasi valoszinusege igen nagyon kicsi.

Ha mar vizsgaltatni akarod magad, akkor pajzsmirigy meg cukor meg ilyenek, arra joval nagyobb az eselyed.


Vagy mehetsz vastagbelvizsgalatra is, azt se szokas 50 eves kor elott panaszmentes embereknel csinalni, megis hasznos lehet, ha van valami. Kronikus belgyulladas, alattomosan, jelek nelkul sokkal inkabb jellemzo huszoneves korban, mint a prosztatabajok.


Van meg ezer es egy vizsgalat, miert pont az ujjazas jutott az eszedbe?

2010. febr. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha arra célzol, nem vagyok meleg. Tudom ugyan hogy hogy csinálják, azt is tudom, hogy elég kellemetlen érzés, de szerintem ki lehet bírni. Tüdőszűrőre se azért megy az ember, mert annyira imádná a röntgensugarakat.

De oké, akkor még nem megyek. Annyira én sem ragaszkodom hozzá. Majd 10 év múlva.

2010. febr. 12. 08:06
 6/7 anonim ***** válasza:

.....viszont, ha elmesz egy sima vervetelre, kitoltesz par A4es oldalnyi papirt arrol, hogy mit vizsgaljanak a veredben, abban aztan minden benne lehet. Hepatitisektol a lyme-koron at a HIV-virusig.

Ezt meg ajanlom is :)

Ismerek olyan pajzsmirigyproblemaval kuzdot, aki mindenkit odairanyitana egy vizsgalatra, nehogy keson deruljon ki... szoval, lehet csomo mindent nezni es akkor az csak egy szuras (bar en kiborulok a szurastol)

2010. febr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oks, köszi.
2010. febr. 12. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!