Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Pattanások, korpás, viszkető...

Pattanások, korpás, viszkető fejbőr?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, 5 éve szenvedek a fent felsoroltaktól, tehát a pubertás óta.

Az arcomon faggyútúltermelés van, ami miatt pattanásaim vannak, a fejbőröm viszket és mindig korpás.

Az arcomat napi kétszer ápolom, a fejbőrömet pedig problémás, korpás hajra ajánlott samponnal mosom, mindhiába. :(

Nagyon gallyravágja az egómat azon kívül, hogy kellemetlen érzés gyulladt, viszketö bőrrel élni.

Mi okozhatja? Ételallergia?


Valaki hasonló helyzetben? Kérlek írjatok tapasztalatokat, mert nem tudom, mitévő legyek. Köszi!



2017. máj. 13. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézz utána

[link]

2017. máj. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is túlmentem ezen.

Érdemes bőrgyógyászhoz fordulni, ha mázlid van, felír egy gyógyszert (Sotret), ami a bőröd szépen rendbe hozza. De talán az extrém korpásodáson is tudna segíteni.


Én már nem kaptam ilyen gyógyszert, de nekem még mindig vannak pattanásaim, pedig elmúltam 25. Nekem ezt a tejfehérje okozza, Én ezt aktív szénnel orvoslom. Kétnaponta veszek be 3-4 szemet, és velem ez csodát tett.


Ha más nincs, próbáld ki ezt te is.

2017. máj. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A korpásodást okozhatja demodex szőrtüsző atka, aminek kiirtása szinte lehetetlen, de a fejbőr alkoholos letörlése segít a dolgon. Az arcon levő pattanásokat okozhatják a propioni baktériumok, amelyek ellen jó hatásúak a szalicil tartalmú alkoholos arcvizek.
2017. júl. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!