Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kullancs a legnemesebb részen?!

Kullancs a legnemesebb részen?!

Figyelt kérdés

Kb 20 perce vettem észre,hogy valami nem okés a nadrágomban(égető viszketés egy ponton) ,megnéztem semmi.Aztán felfedeztem egy tűhegynyi kis bizbaszt az árbócon. Vért izzadva,remegő kezekkel nagy nehezen sikerült a körmöm hegyével kiszedni a kis köcsögöt.Lefertőtlenítettem stb a helyét,de most meg egy Kékes nagyságú dombocska lett ott.Ilyenkor mi a teendő?Orvosnak nemigazán szeretném mutogatni,hátha csak a bőrirritáció miatt nőtt oda.

Valami tanács?Égessem ki a helyét?



2017. máj. 15. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Menj el orvoshoz mihamarabb, komolyabb bajod lehet ha nem mész el minthogy egy doki vet ra egy pillantást. Ne aggódj tuti látott mar olyat.
2017. máj. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Ha elkapod a Lyme-kórt (amire nincs védőoltás és csak kezelni tudják a tüneteket - tehát van esély arra hogy a kezeletlen betegség és a kialakult szövődmény gyógyíthatatlan), vagy agyhártyagyulladást kapsz (ami szintén súlyos szövődményekkel jár és életveszélyes lehet), majd jobban mérlegelni fogod hogy szégyenlős voltál-e megmutatni a csípés helyét.


A kullancs szakszerűtlen eltávolítása további kockázati tényező, ugyanis ha fertőzött volt akkor akár bele is nyomhattad a sebbe és még biztosabb hogy megfertőzhetett.

Innentől egyértelmű hogy orvosi ellenőrzésre van szükséged a saját érdekedben.

2017. máj. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Tedd el a kullancsot, ha későbbiekben be kellene vizsgálni. Ha egyben kijött, akkor jódozás elég, de majd figyeld a bőrreakciót.
2017. máj. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Időben észrevettem,mert még csak a "beásásnál" tartott.Élve sikerült kiszednem és kinyomkodtam a helyét (szövetnedv? jött).Hogyha valami nem lesz oké feltétlen elmegyek az orvoshoz.Jól tudom akkor van probléma hogyha a csípés helyén fehér volt jelenik meg?
2017. máj. 15. 17:05
 5/12 A kérdező kommentje:
folt*
2017. máj. 15. 17:06
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Megtetted amit meg kell ,és ennyi . Ilyen a bőr amikor fizikailag is megnyomkodják .A lényeg az,hogy kullancs feje nem maradt bent.
2017. máj. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem kellett volna nyomkodni, elég lett volna a jódozás, a nyomkodástól lett a kis kék dombocska.


Nem fehér foltocska, hanem kokárdaszerű bőrpír jellemző a lyme kórra. Itt van kép róla:

[link]

2017. máj. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Menj el dokihoz ha meg van a hullája vidd el nekik tanulmányozásra . Az se baj ha megkínozzák ... Szóval akkor megelőzése miatt siess , nem vagy lemaradva de ez kihagyhatatlan lépés .
2017. máj. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne vidd sehova,számtalan esetem volt,amit orvos vett ki,sőt úgy kellett kiműteni már ,és dobták is el .
2017. máj. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, én ki tudtam szedni és ne maradt benn a feje. Viszont a befurakodás helyén lett egy kis viszketős púpos terület 2-3 cm átmérővel, ami csak kb. 1 hét után múlt el.
2017. máj. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!