Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Nemzőképtelenség és elkeserede...

Nemzőképtelenség és elkeseredettség, Azoospermia?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 32 éves férfi vagyok és 3-4 évvel ezelött fordultak elő olyan tünetek miszerint a herezacskóban, a herék körűl kellemetlen érzésre lettem figyelmes. Ezek az érzések mondhatni, nyomó, feszítő hatásúak. Legonkább a baloldali here felől éreztem. Akkor gondolkodás nélkül mentem egy budapesti urulógiára, ahol végeztek hasi ultrahangot, prosztata, vizelet vizsgálatot és a doktor szemügyre vette és tapogatta a heréimet. Akkor nem állapítottak meg semmit. Ez az érzsés azóta is fenn áll. Az ondóm nagyrészben sárgás, vér nincs benne, a szaga mondhatni a klórra hasonlít. Merevedésem változó, a feleségemet kívánom de van hogy aktus közben nem tudom tartani a teljes merevedési állapotot. Frusztrációt érzek ez miatt magamban. 1 éve nem védekezünk, szeretnénk babát, de a mai napig sikertelenül próbálkoztunk. A párom nőgyógyásza által alátámasztott tény, hogy az az oldal rendben van. Azt mondták biztos túlstresszelem és a napi 1 doboz bagó okozza. Mindezt megelégeltem és a háziorvosomhoz fordúltam ezzel a panasszal. A feleségem és én köztem 10 év a különbség, ő az idősebb, ezáltal ketyeg a biológiai óra is. Tehát a háziorvosom elsősorban egy vérkép vizsgálatra és urulógushoz küldött. A vérkép felesleges volt, mert mindent megnézetett csak a lényegre nem kért szakértői elemzést. Ergo ma átestem egy újabb vérvételen az urulógus jóvoltából. Mibdeközben 2 hete leadtam az ondómintát a laborban mibek tegnap jött meg az eredménye. A doki nem köntörfalazott, nyersen határozottan mondta hogy további vizsgálatok várnak rám és hormonkezelés mivel a produkcióm nem tartalmazott élő spermiumot. Hidegzuhanyként ért, ezt a kellemetlen heretájéki érzést már megsem tudtam említeni mert lesokkoltam. Hazajöttem és interneten elkezdtem kutakodni hogy mit jelent amit ő mondott, addig jutottam hogy valószínűleg Azoospermia az ami fennáll esetemben. Kérdés hogy ezek a dolgok mennyire befolyásólhatóak psichesen? Valamint van e visszaút innen? A feleségemnek az előző házasságából van két gyereke, nekem nincs és nagyon szeretnék sajátot. Kuhez fordúljak? Nézegetrem a maszek árakat de az egy vagyon és ha nem lesz változás? De a veszélyt érzem a nem magán dokiknál is. Teljesen tanácstalan vagyok és elkeseredett, holott ez pont nem jellemző rám. A mozgás háttérbe szorúlt, 5 napot autóban töltök mert sofőr vagyok, az étrend is változó de többnyire szénhidrát magas az érték. Most vagyok azon a ponton mikor azt érzem hogy az eddigi 32 évnek nincs értelme. Ha tudtok adni tanácsot esetleg kiváló megfizethető szakembert azt megköszönném.

2017. máj. 31. 11:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Szakember ajánlásához jó lenne, ha megírnád, hogy hol laksz.


Egyébként ma már sok mindenre van kezelés. Erre is biztos vannak gyógyszerek, amivel életet lehet lehelni a spermiumokba. Legrosszabb esetben csinálnak biopsziát és megnézik, hogy ott mi a helyzet. Mert ha ott találnak életképeset, akkor lombikkal még van lehetőség.


Az életmódodon jó lenne változtatni első körben.

2017. máj. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia. Vecsésen lakom, úgy gondolom hogy belföldön bárhova elmegyek ha kell.
2017. máj. 31. 11:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Első lépésben mindenképpen vizsgáltasd meg az ondódat. Tudtommal ez ingyenes, ha nemzőképtelenség gyanúja merül fel. Közben beszéld meg asszonykáddal, hogy kizárjátok a növényi olajokat, és állati zsiradékkal főztök. Az olaj ugyanis hazudik! Nem engedi kinyílni a Vater Papillát, s ezáltal nem ürül az epe. Ha nem ürül, a máj sem termel frisset, márpedig ez egy sor élettani, köztük nemzőképességi problémát okoz.
2017. jún. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!