Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Több országban van kötelező...

Több országban van kötelező orvosi vizsgálat. Ez magában foglalja a labor, és a teljes testi vizsgálatot ide értve, a here végbélnyílás, esetleg prosztata vizsgálatot. Te egyetértenél vele ha nálunk is lenne ilyen vizsgálat? Hány éves vagy? 35F

Figyelt kérdés

2017. jún. 8. 11:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%

De hogyan teszik kötelezővé? Mi van, ha valaki nem megy el?

Mert nálunk is vannak férfiaknak, nőknek is életkoruknak megfelelően szűrések. Csak hát nem mindenki megy el.

2017. jún. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ennek onallo dontesnek kell lennie. Inkabb a megfelelo tajekoztast tartanam fontosnak, hogy mikor mi ajanlott, az hogy zajlik, hol lehet elvegeztetni, ingyenes-e, stb. Meg gyerekkorban az egeszsegtudatossagra valo neveles lenne nagyon fontos, de az iskolaban sajnos hiaba papolnak, ha otthon teljesen mast lat a gyerek, szoval nem tudom hogy lehetne ezt megoldani, de fontos lenne.
2017. jún. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem értenék vele egyet. Aki akar az most is elmehet ilyen vizsgálatokra, aki meg nem akar az meg nem megy. Ha majd lesz valami bajom úgyis elmegyek az orvoshoz. Nekem ne írja elő senki mikor menjek orvoshoz. Nem beszélve arról hogy ez egyébként is nagyon leterhelné az amúgy is lassú magyar egészségügyet.
2017. jún. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
23%

Akkor dőlne össze csak igazán az egészségügy.

Egyébként a 6 évesek kötelező vizsgálatához hasonlóan lehetne egy teljes kivizsgálás mondjuk nyugdíjba lépéskor vagy 65 éves korban is, azt tudnám támogatni. Közte úgyis járnak munkaalkalmasságira az emberek, illetve kevésbé fogékonyak különböző betegségekre.

2017. jún. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%

MILYEN országról van szó?


Ugyanis ilyet még nem hallottam, illetve régebben volt, ha valaki le akart telepedni az adott államban, akkor elötte volt teljes kivizsgálás, és csak akkor kapott engedélyt, ha nem volt fertözö vagy krónikus betegsége.

2017. jún. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%
Engem ne kötelezzenek semmire, ha akarok, akkor úgyis elmegyek ilyen vizsgálatokra.
2017. jún. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
40%

Bizony vannak manapság is olyan munkáltatók,és náluk olyan munkaterületek,ahol felvételnél még ennél komolyabb vizsgálatok is vannak .Majd 2-3 év múlva,ismételni is kell azokat,melyek nagyon fontosak a munkavégzés betöltéséhez .

Pl.MÁV nál a mozdonyvezető,forgalmista,váltó kezelő.

Majd 1 nap azt vizsgálják,pszichológiailag megfelel e ?

Utána lehet érdeklődni,és megtapasztalni .

2017. jún. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%
Egészséges ember amúgy sincs, csak rosszul kivizsgált. Mindenkit lehetne addig vizsgálgatni, amíg nem találunk valamit. Ha nincs semmi baja, akkor minek bolygatni? Aki meg aggódik valami betegség miatt, az úgyis megvizsgáltatja magát. Én is járok rákszűrésre, ellenőrzésekre, de kötelezővé tenni nagy hülyeség lenne. Nekem csak ne tegye senki kötelezővé, hogy turkáltassak a vaginámban például.
2017. jún. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Abból a szempontból kedvező lenne, hogy szűrésekre csak a lakosság töredéke jár el, mondván ha beteg vagyok úgyis elmegyek orvoshoz. A megelőzés azonban lényegesen csökkentené a súlyos betegek számát, ezáltal az eü leterheltségét.
2017. jún. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy milyen országban és milyen okból kérnek ilyen teljes körü viszgálatot - mert ennek igenis van jelentösége. Elöfordulhat olyan munkakör, ami indokolja, de ehhez több infóra lenne szükség.
2017. jún. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!