Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Tesztoszteron hiányom van es...

Tesztoszteron hiányom van es pajzsmirigy alulmukodesem. Mivel tudnam ezt gyogyitani?

Figyelt kérdés

Üdv

18 éves fiu vagyok es orvosin azt mondtak hogy a pajzsmirigy alulmukodesem van.. En ezzel nem is foglalkoztam de nemreg utanna neztem es sokhelyen olvastam hogy jód-al tudom a pajzsmirigyemet javitani. Nos vettem is tablettat ami 100 mikrogramm jodot tartalmaz ebbol 2 darabot szedek de hatast nem vettem eszre. Ebben kernem segitsegeteket :)

Mivel 18 eves vagyok es a tesztoszteronomnak az egbe kellene lenni de nem igy van. Kicsit irok magamrol: 196cm magas vagyok 87 kilogramm es nem vagyok meg szőrös sem.. kicsi bajszom van amit borotvalok hetente de se nem eros se nem nől gyorsan.. az alamon van par szal szakal kb 10-15 az arcom tiszta de ez nem is gond a problemam a kicsi penisz. Azt olvastam a tesztoszteron helyrealitasaval a peniszem is helyreall es talan a szakalam is nol. Nehez fizikai munkat vegzek napi 10 oraban de a tesztoszteronom nagyon alacsony. Kb 3 honapig foglalkoztam a testepitessel de a munkam miatt nincs idom ra. Dohanyzom is napi 10-15 szal. Segitsegeteket kernek hogy mivel tudnam a tesztoszteronomat potollni. Halottam hogy vitaminok is kellenek es nem sok gyumolcs es zoldseget eszek. Holnap veszek multivitamint ami eleg sokat tartalmaz vitaminolbol es jódot is tartalmaz igy nem kell jódpótlót is szednem. De a tesztoszteron problemara meg nem talaltam biztos megoldast. Egy tribulus maximus szert szeretnek kiproballni ami elmeletileg segit de szeretnek tapasztaltaktol velemenyt kerrni hogy ki mit ajanl. Koszonom elore a valaszokat az ekezet miatt meg elnezest de telorol irok.



#pajzsmirigy #Tesztoszteronhiány
2017. jún. 15. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigy alulműködés nem fog a jódtól elmúlni. Vannak rá gyógyszerek, de csak receptre. Orvoshoz kell menni. A tesztoszteront is lehet pótolni, megint csak receptes gyógyszerrel.
2017. jún. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudok meg egy darabig orvoshoz menni. De szerintetek a tribulus maximus meger egy probat? Segithet valamit? Esetleg valaki akinel mar ez elofordult?
2017. jún. 15. 23:27
 3/11 anonim ***** válasza:
Attól függően, hogy mi okozza a pajzsmirigy alulműködését, más lehet a megoldás. Ha jódhiány miatt alakult ki, akkor valóban a jód segíthet. Ha valamilyen gyulladásos thyreoiditis miatt (ami extrém ritka ilyne fiataloknál és férfiaknál) vagy veleszületett enzimhiba miatt, akkor hormonpótlás kell. Levothyroxin tartalmú gyógyszert használnak, napi adadja 75-120 mikrogramm között van (pontos beállítása havonta végzett TSH méréssel történik).
2017. jún. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat engem a tesztoszteron zavar nagyon kerlek ebben segitsetek koszi.
2017. jún. 15. 23:39
 5/11 anonim ***** válasza:

Állj le!

Először is menjél egy egy endokrinológushoz, aki elküld vérvételre, majd ott megmondják, mennyi a tesztoszteron szinted, és a pajzsmirigy.

Ne szedjél semmit addig!!!!!

Magadat meg főleg ne próbáld meg házi kúrával orvosolni, főleg hormonálisan, mert úgy el tudod rontani magad vele, hogy életed végéig ezeken a hülye gyógyszereken fogsz élni, és nem is sokáig. :(

A cigit meg dobd el, mert az is rengeteg tápanyagot, vitamint von el a szervezetből.

Pl a C vitamint szabályosan megköti, sosem tud érvényesülni.

És egyél normálisan.

Az, hogy nem nő a szakállad, nem a tesztoszteron hiánya, hanem GENETIKA!!!

Nézz meg jópár nőt, sokszor szőrösebbek, mint néhány férfi. Pedig bennük aztán nincs tesztoszteron.

(a nőstény barna mackókról nem is beszélve...)

2017. jún. 17. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt amint lehetosegem lesz elmegyek vizsgalatra :)
2017. jún. 18. 00:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy spirituális tanítótól hallottam, hogy a pajzsmirigyproblémák az önértékeléssel vannak összefüggésben; vagy túl arrogáns az ember, másokat nem tisztel, és saját maga fölé helyezi; vagy pedig túl alacsony az önértékelése, az önbizalma. Azt már nem tudom, hogy el is mondta-e, hogy melyik melyik, de gondolom, te ismered magadat; meg tudod állapítani, hogy nem szereted, nem bírod elfogadni magadat; vagy pedig szinte szerelmes vagy saját magadba. De ez csak egy felvetés, én nem értek az ilyen dolgokhoz.
2017. jún. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*elírtam,de értitek.
2017. jún. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Te tudd, hogy mindig törekszel a jóra, a tökéletesség felé; mindig hozd ki, tedd meg a maximumot, minden szituációhoz a lehető legnagyobb jóindulattal, és együttérzéssel állj hozzá, úgy szemléld; esetleg össze is írhatnád magadnak a jótulajdonságaidat, hogy mi az , ami tebenned szerethető, amit kedvelsz magadban; pl kedves őszinte jószívű megértő segítőkész hűséges odaadó gondoskodó nyitott az újdonságok új dolgok új nézőpontok felé
2017. jún. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jo ember vagyok sokan szeretnek sokan biznak bennem. Elfogadtam magam kiveve egy dolgot ami odalent talalhato. Elkezdtem multivitamint szedni es odalent lankadton ketszer akkora lett. Jódot is szedek napi 200 mikrogramm. Es hat jobban erzem magam ettol. Odalenn osszevolt szinte zsugorodva mintha allandoan hidegvizbe lennek. De 4 napja szedem a multivitamint es edddig okes. Joember vagyok sokan kedvelnek, bizalmas vagyok, szeretek masokan segiteni, van hogy sokat ragodom dolgokan, a baratnoim szerint egy angyal vagyok, a barataim is szeretnek, egy titkoskonyv vagyok amin olvashatattlan az iras. Mast nem igazan tudok mondani, mindenhez pozitivan alok. Errol a tesztoszteron novelorol kernek meg velemenyt mert azt irja hogy nehez fizikai munkahoz is ajanlott es pont jolenne. Szerintetek meger egy probat? Az orvos az meg elfelejtve egy darabig nem tudok elmenni hozza. Kerlek segitsetek koszi :)
2017. jún. 20. 03:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!