Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogy csinálják a lágyéksérv...

Hogy csinálják a lágyéksérv műtétet?

Figyelt kérdés

Honnan lehet tudni, hogy lágyéksérvem van?

A sebész hogy csinálja a vizsgálatot?

Ha műteni kell hogy zajlik?



2017. jún. 30. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:

1, Érzed a sérvet. Feszülő, szúró érzés emeléskor, erőlködéskor, köhögéskor.


2, Látható a dudor. Nekem már fél tyúktojásnyi dudor volt alapból, amikor elmentem vele orvoshoz.


Nekem már látszott, ezért különösebb vizsgálatot nem igényelt.


Ha nem látszik még, akkor álló helyzetben tapintással állapítja meg az orvos a sérvet. Ráteszi a lágyékra a kezét, és megkér, hogy köhögj, ezzel elég nagy lesz a nyomás, hogy kitapintható legyen, de lehet, hogy ultrahanggal is megnézi.


A műtétre két lehetőség van.


1, Laparoszkópos műtét. Ilyenkor két pici lyukon keresztül összevarrják a sérvet. Előnye a gyors gyógyulás, minimális terhelés a szervezetnek. Hátránya, hogy gyakran kiújul a sérv, tehát nem egy tartós megoldás szerintem, de feltételezem, hogy az egészségügy rossz anyagi helyzete miatt ezt az olcsóbb megoldást alkalmazzák elsősorban.


2, Hálót ültetnek be. Ez már egy komolyabb műtét, ami kb. 10 cm-es vágással és 6 hetes gyógyulással jár, amiből az első két hét nem túl kellemes, cserében minimális esély lesz a kiújulásra. Ezt a módszert ritkán alkalmazzák. Talán már csak akkor, ha a laparoszkópos műtét nem segített.

2017. jún. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon cáfolnom kell az 1 es műtéti leirásait .

Laparoszkóposnál 3 kb 1.5 cm bemetszés van,kicsivel köldök alatt,középtől számítva 4-5 cm,re 2 oldalt.

Minden ilyen esetnél hálót ültetnek be,és majdnem 100 % lék hogy nem újul ki .3 napnál nem is tartják a beteget a kórházban .3,max 4 hét,aztán lehet dolgozni .

Kb 15 éve műtöttek ilyen eljárással .Fizikai munkát végeztem,néha meg is feledkeztem,hogy nem lenne csak úgy emelgetnem 60-70 kg kat. Azóta sem volt problémám .

2017. jún. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!