Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Súlyos heresérülés / erős...

Súlyos heresérülés / erős tökön rúgás okozhat-e teljes heresorvadást, majd meddőséget?

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 22:18
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Mivel a témában érdemleges szakmai véleményt nem találtam, úgy gondoltam megosztom a tapasztalataimat, hátha hasznos lesz a kérdező és más számára is.


Van egy kisfiam. Most tervezzük a második babát sajnos nem igazán akar összejönni.

Amikor az első gyermekünket terveztük igen nehezemre esett elmondanom a feleségemnek, de valahogy túlestem rajta és elmeséltem neki, hogy 17 évesen egy foci meccsen nagyon erősen megrúgták a heréimet (sajnos a labdát nem, de a golyóimat sikerült telibe találnia a falábúnak).

Erről a férfi ember ritkán beszél, igaz jót nevetnek rajta, főleg a lányok . Ez valószínűleg nálam pszihés dolgokon is múlik, hogy nem tudok ilyesmin már nevetni, az osztályban 16 lány volt és Ők is végignézték (röhögték) a nagy jelenetet, (nagyon ciki volt gondolom, nem kell ecsetelnem). Szóval a "sérülésemet" követően már nem tudtam felhőtlenül nevetni ezeken a "poénokon", azóta ha ilyet látok mindig összezsugorodnak a golyóim.

Tehát nézzük a tényeket, próbálok objektív maradni.

A rúgás következtében a bal herém erősen megsérült, majd a duzzanat eltűntével (kb. 2 hét) rövid idő alatt (kb. 1-2 hónap) jelentősen kisebb lett a bal herém térfogata (15 ml-re sorvadt (-40% az eredeti mérethez képest!!!)). Előtte mindkét herém 25 ml térfogatú volt. Ezt onnan tudom mert elzavartak orvoshoz az "eset" után azonnal és az orvos megvizsgált, mivel tornaórán történt és elég durvák voltak a tünetek. Elájultam egy kis időre, hánytam, elment a hangom, meg persze az a jelenség amit mindenki ismer összeesés a golyók szorongatása...

A rúgás után nem sokkal (kb. 2-3 hónap) pedig a bal herémen a viszér is megjelent. A jobb herém nem szenvedett maradandó károsodást (lehet még nőtt volna a mérete ezt nem tudhatom mivel a serdülőkort már túlléptem akkor, meg azt sem tudom hogy a 25 ml az normális méret-e).

Ezek után ilyen "előélettel" nem volt kérdés hogy csináltatunk-e sperma vizsgálatot, mielőtt belekezdünk a baba projektbe.

Szerencsére elfogadható eredményt kaptunk (30 millió/ml, nem szuper de még elfogadható mozgékonysággal) annak ellenére, hogy az egyik herém sérült (15 ml-re sorvadt) és viszér is volt rajta (ekkor már kb. 10 éve).

Közben természetesen mérlegeltem a viszér műtét lehetőségét, ezzel kapcsolatban azt láttam ha elfogadható a spermakép és még elviselhető az ehhez kapcsolódó kellemetlen fájdalom akkor nem érdemes a gyermekvállalás alatt műtetni a kockázatok miatt.

Persze az orvosok ha tehetnék egyből szabdalnának.

Mint említettem tervezzük a második babát, ezért nem vállaltam a hereviszér műtétet.

Sajnos kb. 1 éve szerencsétlen baleset ért a fürdőszobában, a kádból kisszállás közben megcsúsztam és a kád szélén landoltam a legérzékenyebb testrészemmel, teljes testsúlyommal a herezacskómra estem kapaszkodási lehetőség nélkül. Mindkét herém csúnyán zúzódott, megdagadt, egyik be is vérzett.

Természetesen ez (ismét) nem tett jót a golyóknak, kb. 3 órára „térdre kényszerültem”.

Szerencsére mindkét heregolyóm "egészben" maradt, egyik sem nyomódott szét.

Tavaly a sérülés után kb. fél évvel, hogy "megnyugtassuk" magunkat elmentem egy újabb kivizsgálásra, amelyen sajnos meglátszott milyen kemény is „a kád széle”.

A bal herém már csak 10 ml térfogatú (még -33% méret csökkenés!!!), a jobb herém is már csak 20 ml térfogatú(-20% méret csökkenés!!!), az orvos azt mondta hogy valószínűleg egy hajszálon múlott, hogy a bal heregolyó nem szakadt le ott rögtön, mivel a bal mellékhere alig tapad már hozzá. Véleménye szerint ha még egy erősebb "behatás" éri az szétroncsolhatja vagy leszakíthatja azt.

A jobb here még "kemény" ahogy fogalmazott, nem veszélyeztetett ebből a szempontból.

A spermavizsgálat eredmény 20 millió/ml, és a mozgékonyság nem túl biztató. (Ez így még éppen határeset felülről súrolja a problémás határt)

Előtte a viszér másfél évtized alatt nem okozott akkora kárt a herékben mint a kád széle 1 másodperc alatt.

Ez azért érdekes mert az orvosok a viszérről éppen az ellenkezőjét szajkózzák, a sérülést pedig meg sem emlitik jelentősebb kockázatként, csak egy a sok közzül.

Valósznüleg ez utóbbira semilyen konkrét adatuk nem áll rendelkezésre.

Amikor tökön rúgtak anno, és most a sérülést követően is azt mondta mindkét orvos aki megvizsgált, hogy nem károsítja ez a spermatermelését a heréimnek, az csak abban az esetben csökkenne ha roncsolódtak volna a heréim (szétnyomódtak volna a golyók).

Az urológos a sorvadásra nem tudott érdemben mit mondani (szerintem erre semmilyen vizsgálati eredményük sincs mint említettem már, talán ezért érdemes lesz végignézni ezt a pár sort még, ha másért nem is), arra sem hogy a sorvadás megáll vagy folytatódhat-e még. Kontrollt javasolt.

Mindkét heregolyóm azonban a második sérülés óta hihetetlenül érzékeny a legkisebb behatásra is, ez néha roppant kínos tud lenni, és behatás nélkül is gyakran fáj. Elmentem ultrahangra is emiatt, az a fentieken kívül mást nem mutatott, de sajnos további méret csökkenést állapított meg. A viszér műtétet javasolták a fájdalomra, a viszér azonban a jobb oldali here fájdalmát és mindkét here kisebb behatásokra történő ilyen szintű érzékenységet nem indokolja, tehát a műtét ezen valószínüleg nem fog tudni segteni. A bal herém már csak 9 ml térfogatú (még -10% méret csökkenés 6 hónap alatt!!!), a jobb herém is már csak 17 ml térfogatú(-15% méret csökkenés 6 hónap alatt!!!) Mivel az ultrahangot nem urológus végezte a sorvadásraismét nem kaptam érdemleges választ.

Nézzük összefoglalva az adatokat:

Első sérülés előtt a herék mérete (1996 tavasz):

bal:25 ml jobb:25 ml =50 ml

Első sérülést követően a herék mérete(1996 ősz):

bal:15 ml jobb:25 ml =40 ml

Spermakép(2005 február):

30 ml/ml mennyiség 5 ml, mozgékonyság elfogadható

Második sérülést követően a herék mérete (2009):

bal:10 ml jobb:20 ml =30 ml

Spermakép(2009 október):

20 ml/ml mennyiség 3,5 ml, mozgékonyság gyenge

Ultrahang herék mérete (2010 április)

bal:9 ml jobb:17 ml =26 ml

Azt hiszem ehhez nem kell több magyarázat...

A szexuális életünkben eddig nem okoztak gondot a sérülések, azt leszámítva hogy 2 hétig nem voltam képes a házaséletre az esetet követően, igaz ez gondolom nem különösebben meglepő.

Azért ez idő alatt elégé kétségbe volt esve a feleségem, én persze még jobban. Aztán ez a probléma megoldódott, helyreállt az eredeti állapot.

Most már nagyon megpróbálok vigyázni a megmaradt férfiasságomra, különösen a baba projekt teljesüléséig.

Azért gondoltam, hogy megosztom ezt azokkal, akik ebben a cipőben járnak, mert sehol nem találtam ezzel kapcsolatban semmilyen konkrét szakmai véleményt, vagy adatokat, hogy milyen hatása lehet egy erősebb „rúgásnak” vagy sérülésnek a herék sperma termelésére, és az orvosok pedig csak pislogtak az ez irányú kérdésemre a sorvadással kapcsolatban is.

A néphiedelemben szereplő „már csak keresztapa lehetsz„ szlogenre pedig nem lehet alapozni úgy gondolom. Vagy mégis a számok fényében?

Azt mindig is el tudtam fogadni ha egy védtelen nő egy jól irányzott rúgással ártalmatlanítja a támadóját. Használjátok bátran ezt a fegyvert lányok az 5 perc lépéselőny tuti biztos (én speciel ennél jóval tovább szorongattam a golyóimat mindkét esetben, vagyis azt ami még megmaradt belőlük), de azt tényleg csak azzal szemben használjátok aki megérdemli, és szükség is van rá.

Saját példám azt támasztja alá hogy, ha még nem is sikerül "szétrúgni" a golyóit az illetőnek (feltételezem egyik lány sem ezzel a céllal lendíti meg a lábát vagy a térdét, hanem csak azért hogy kereket oldjon) az korán sem biztos, hogy ugyanannyi moníció marad a golyókban mint előtte. . .

Tehát poénból semmiképpen sem javaslom ezt alkalmazni senkinek sem, különösen a mai viszonyok között hiszen lassan több probléma jön elő manapság a férfiak oldalán a gyerekvállalás esetében. Megfordulni látszik a mérleg nyelve, néhány év és valószínűleg meg is fordul.

2010. máj. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hú előző...te aztán jól kifogtad,nem irigyellek! Igazából a kérdéshez nem igazán tudok hozzászólni azon túlmenően,hogy sejtésem eddig is ezirányba volt...de a válaszod teljesen meggyőző. Amennyiben elfogadod a homeopátia hasznosságát,volna egy tanácsom a számodra:

Használj korpafüvet (Lycopodium clavatum).

Teaként,ülőfürdőként,sőt száraz "párnaként" is.Szigorúan védett növény,tehát csakis a szakirányú boltokból szerezheted be.Ha száraz párnaként használod,hatását egy évig is megőrzi.A teából naponta egy csészével kell fogyasztani,reggeli előtt,éhgyomorra.

Remélem segít.Xman

2010. máj. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
14%
Azért azt tegyük hozzá, hogy a tökönrúgások 99,999%-a semmiféle káros hatással nem jár.
2010. máj. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
hát én ezt összeszoritott lábakkal olvastam végig :P
2010. máj. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
.
2010. máj. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, miért kérdezted?
2010. máj. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Első Hozzászóló!


Őszintén sajnálom, hogy ez így megtörtént veled, és ezeket a kellemetlenségeket át kellett élned. Én személy szerint drukkolok, hogy összejöjjön a következő, esetleg egy következő utáni baba is, azonban úgy érzem, el kellene gondolkodnod azon, h. amennyiben akartok még további gyerekeket a jövőben, úgy -- elővigyázatosságból -- talán nem ártana lefagyasztatni a még épen megmaradt életképes hímivatsejtjeidből valamennyit. Gondolj csak bele! Még 1x neadjisten törénik egy hasonló baleset, akkor mi lesz?Sztem félő, hogyha ez bekövetkezik, akkor esetleg tovább zsugorodnak a heréid, s akkor már szó szerint leszel már peches, hiszen képtelen leszel gyerekeket nemzeni életképes hímivarsejtekkel. (Impotencia generandi) <:-S


Uakkor szeretném mindenki nevében megköszönni, hogy ennyiore részletesen és reprezentatívan leírtad életed egyik legkellemetlenebb és legfájóbb élményét, s hogy megosztottad velünk keserűen megélt tapasztalataidat.


További jó egészséget és fokozottabb elővigyázatosságot kívánok, no és persze, sok sikert, hogy összejöhessen nektek a baba! :-)


Üdv: EE

2010. máj. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

Ahogy utánanéztem, a hozzászóló minden hasomló fórumba szó szerint bemásolta a hozzászólást, én legalább is vagy 8 másik helyen találtam meg.


Erősen fake gyanús.

2010. jún. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
De bírom az ilyen hozzászólásokat a lányok részéről, egy rúgás nem a világ. Sajnos ismerősömtől hallottam egy srácról aki erre csúnyán rá tudna cáfolni. Fiú lány foci volt, egyik botlábú lány labda helyett a srác golyóit találta el. Mindkét heréje oly mértékben sérült, hogy menthetlenek voltak. 18 éves ha lehetett szegény srác, és gyereke nem lehet. Na ennyit erről, kedves lányok.
2012. okt. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

"Azért azt tegyük hozzá, hogy a tökönrúgások 99,999%-a semmiféle káros hatással nem jár."

De igen. Kiverem a fogait az illetőnek. Főleg ha szándékos volt.

2014. dec. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!