Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Nagyjából mennyi ideig tart...

Nagyjából mennyi ideig tart urológusnál a heredaganat kivizsgálása?

Figyelt kérdés
Gyanús csomót érzékelek a herémen, ezért hétfőn elmegyek urológushoz, de még sosem voltam ilyen szakorvosnál. Hogyan kell elképzelni a vizsgálatot? Nagyjából mennyi ideig fog tartani? Minden szükséges vizsgálatot elvégeznek egyből és ki is fog derülni, ha esetleg daganatom van, vagy ez egy sokkal hosszabb folyamat?

2017. aug. 24. 22:38
 1/2 Béla211 ***** válasza:
100%
Kb 10 perc maga a vizsgálat. Elmondod ,hogy mi a panaszod megkérdezi ,hogy hol érzed a csomót. Le kell tolni a gatyát és a herédet át tapogatja. Ha esetleg nem érzi az orvos azt amit te igen. Akkor mutasd meg neki ,hogy hol érzed a csomót én ezt csináltam ,mert először nem érezte. Na megmutattam utána érezte. És nagyon gyanúsnak vélte. Ezért egyből küldött a kórházba még aznap ultrahang vizsgálatra tumormarkert vettek. De mondták ,hogy mivel nagyon gyanús és biztosat csak a szövettan tud mondani ezért kikel venni a herémet. Másnap már a kórházban voltam és harmad nap reggelén már műtöttek.A tumormarkerek( vérből és vizeletből nézik meg)Afp és Hcg szintet néznek kb 3 hét volt mire megjöttek. Abban nem volt eltérés de sajnos ettől még rák volt. Szövettanra majd nem egy hónapot kellett várni. Ekkor bizonyosodott be 100% ,hogy hererákom volt. De az orvosom aki műtött ő már mondta ,hogy ne számítsak más eredményre.Kb két hétre a műtét után csináltak egy teljes hasi kismedence mellkas ct-ét. Ha esetleg ide kerülne a sor mindenképpen mennyen valaki veled főleg ha még nem kaptál kontrasztanyagot ,mert allergiás lehetsz rá és akkor rosszul lehetsz.Hány inger hányás legalábbis nálam ez volt.
2017. aug. 25. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Béla211 ***** válasza:
100%
Ja és csak azt az oldali herét veszik ki amelyiken van a csomó.
2017. aug. 25. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!