Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez fitymaszűkület?

Ez fitymaszűkület?

Figyelt kérdés
15 éves fiú vagyok. A péniszem mereven kb. 18 centi. És merevedésnél nagyjából a makk feléig jön föl normálisan a fitymám. Tovább is tudom húzni, egészen a makk aljáig, de tovább már nem, és van olyan, hogy feszít, és fáj, mint a barom. Valamikor nehezen megy vissza, valamikor egész könnyen. Rendesen tisztítom, minden fürdésnél alaposan. Mit tudok tenni?

2017. okt. 29. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
megnézeted orvossal, az megmondja hogy hogyan tovább.
2017. okt. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tehát mindenképpen el kell ezzel menni dokihoz?
2017. okt. 29. 21:40
 3/11 Poris2000 ***** válasza:
A leírásod alapján annak tűnik, bár csak relatív phymosisnak, így nem feltétlenül indokolt a fityma eltávolítása sebészi úton. Azonban azt ajánlom, hogy első körben keresd fel a problémával a háziorvosodat, vagy egy urológus szakorvost, aki jobban tudja mérlegelni a dolgot, és esetleg tud segíteni a megoldásban.
2017. okt. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok biztos benne, hogy muszáj orvoshoz menned. Még növésben vagy és a fitymád is tágulhat, ráadásul nincs túl nagy baj, ha a makkod aljáig most is le tudod húzni. Azt meg nem értem, miért akarod onnan tovább húzni. Annál lejjebb nem muszáj csúsznia. (Egyébként tényleg olyan nagy? Jól ,érted le?)
2017. okt. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#4 Igen, tényleg ekkora.

Én is gondoltam, hogy még tágulhat a fitymám, azért bizakodó vagyok, hogy talán nem rosszabbodik a helyzet. Majd meglátom, hogy hogyan hat ki a szexuális életemre, ha majd egyszer csak bekövetkezik. A körülmetéléstől a hideg ráz....az életem árán se mennék bele :D

2017. okt. 29. 22:00
 6/11 anonim ***** válasza:
De miért is kellene körülmetélni? Hiszen semmi baj azzal a fitymával, amit le tudsz húzni a makkod pereméig.
2017. okt. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, viszont nem hiszem, hogy fájnia kéne, amikor teljesen hátrahúzom. Nem az a normális, ha merevedés közben is könnyen lehet fel-le húzni?
2017. okt. 29. 22:52
 8/11 anonim ***** válasza:
De igen, az lenne a normális. Valöszínűleg félreértettem a leírásodat: azt hittem, akkor fáj, ha a makkod aljánál is tovább próbálod húzni...
2017. okt. 30. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Urológushoz nem kell beutaló,14 éves kortól lehet egyedül is menni,tb kártyát,személyit kell vinni.


Mivel hátra tudod ha merev a péniszed akkor is a fitymád húzni lehet hogy egy szteroidos krémet írna csak fel az orvos.

De meleg vízben is óvatosan tornáztathatod a fitymád akár

2017. okt. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem csak még nem vált el teljesen =le van kicsit tapadva)...De menj el orvoshoz.

És nem valószínű, hogy műteni fognak e miatt, max egy fimózist csinálnak (elválasztják a letapadt bőrt), ha egyáltalán le van tapadva, mert így első olvasatra ugyan annak tűnik, de egy orvos látóban többet tud, mint mi. :)

2017. nov. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!