Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Spermavizsgálat Szeged. Hogy...

Spermavizsgálat Szeged. Hogy működik?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ma voltunk a női klinikán, mert sajnos nem akar jönni a baba. Kaptunk egy csomó beutalót, en is és párom is. Nekem vervetelek lesznek, de páromnak lesz spermavizsgalata. Nagyon fèl tőle. Amúgy is nagyon félénk “ilyen” téren, meg melyik férfi szereti?! Na mivel eléggé aggódik, ezért próbálom valahogyan nyugtatni de csak egyre rosszabb lesz. Olyan kérdésem lenne, hogy lesz fizikális vizsgálat is? És ha igen akkor az miből fog allni? Köszönöm előre is. Szép vagyis szebb estet nektek

2018. jan. 4. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem mindenképpen lessz fizikai vizsgálat, de nem nagy..Megnézik a péniszét, megtapogatják az alhasát, a prosztatát stb, és hát spermavizsgálat gondolom, félrekell vonulnia belemaszturbálni valamibe, és a spermáját kielemzik..
2018. jan. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom lesz fizikális vizsgálat is. Szerintem a heréket megnézik nincs-e pl visszere, stb. Nem kell tőle aggódni, ezek az alap dolgok nem fájdalmasak.
2018. jan. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Először is: nem tudom tudjátok-e, valószínűleg elmondták, de időpontot kell kérni.

Meg fogják vizsgálni, megtapintják a heréjét. Prosztatavizsgálatot nem szoktak végezni.


Az ondóvizsgálatra két lehetőség van:

1. Otthon elvégzi a dolgot és 1 órán belül, testhőmérsékleten tárolva eljuttatja az anyagot az andrológiára. A hátránya ennek az, hogy sajnos sérülhetnek a spermiumok szállítás közben (főleg ilyen hidegben, szinte lehetetlen testhőn szállítani), így fals eredményt adhat.

2. Ott helyben ad mintát. Ehhez van egy ún. onán-szoba. Nem túl szép szegény, ronda halványrózsaszín falak, egy ágy, meg egy rakás ezer éves szexújság:D Te is bemehetsz vele, ha úgy könnyebb.

Mind a két esetben 3-5 nap önmegtartóztatás szükséges a vizsgálat előtt.


Egyébként mindig jót "nevetek", mikor a férfiak rinyálnak egy vizsgálat meg egy maszturbáció miatt. A nőknek vizsgálat, UH-vizsgálat, ami megint csak kényelmetlen, és ha ennél tovább kell menni, akkor jönnek a fájdalmasabb procedúrák: HSG, laparoszkópia...

2018. jan. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy kis kiegészítés: Prosztatavizsgálatot márpedig előfordulhat, hogy végeznek, ha hereproblémái vannak valakinek mindig végeznek. Én is átestem egy ilyenen, és több ismerősöm is beszámolt erről, amikor andrológián jártak, de nem kibírhatatlan. Ha a párod fél tőle, azzal nem segít magán, ha csontig rágja a körmeit. Keressen olyasvalakit, (lehetőleg szakavatottat,) akivel beszélhet erről, én is így készültem fel lelkileg egy időben a rám váró beavatkozások előtt, így mire odeértem, hogy azokat elvégezzék, mindent pontosan és előre tudtam, s nem voltam sem ingerült, sem feszült, és nem rettegtem többé. Igaz, nem is orvostól készültem fel, mert azok csak elvégzik, amit kell, de lesz*rják, mi van az emberrel, mit tud és mit nem, miközben azt gondolom, ez egy fontos dolog márpedig!
2018. jan. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Spermavizsgálat Szeged URO


Megvan az otthon leadott minta. Beviszi. Délután eredmény. Nincs vizsgálat. Tudomásom szerint nincs helyi leadási lehetőség, legalábbis 5 éve nem volt az URO-n.


Genetikai vizsgálatot nem kértek?

2018. jan. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem úgy kellett, hogy adtak egy kis műanyag edényt, abba itthon mintát kellett produkálni, és 1 óra alatt bevinni a mintát. Persze mindenzt időpontra és előzetes egyeztetésre. 5 nap önmegtartóztatás kellett. Délutánra meg is volt az eredmény. Nálam sajnos be is igazolódott amitől tartottunk, de sajnos nem lehet neki mit csinálni. Így alakult...

Viszont, akitől kaptam a beutalót, aztán a leleteket is meg kellett neki mutatni, és azt mondta, hogy "ügyesen használva minden összejöhet". Illetve van valami gyógyszer is, ami serkenti a spermium termelődést.

Fizikai vizsgálat nincsen, ez még kimaradt.

Párodnak pedig igazán nem kell félnie, tudja minden férfi, aki ide kerül, hogy nehéz átélni, de ez sajnos az, aminek nem kifejezetten tud mit csinálni az ember.

2018. jan. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos nagyon az elején járunk az egésznek. Lesz minden féle vizsgált...genetika, kromoszóma, nekem valószínűleg méhtükrözés holnapután megyek cukorterhelesre. Időpontra kell menjünk az orvoshoz azt mondták, hogy előtte 5 napig semmi piszkálodas. Sajnos mint most tegnap megtudtam aposomnal volt hasonló probléma...vagyis lassú és kevés volt a cuccos. De 6 év után összejött nekik az én férjem. Mi április óta próbálkozunk, eddig eredménytelenül. Nekem az előző párkapcsolatomból kétszer sikerült teherbe esnem, de sajnos mindkettő a 11. héten spontán vetelessel ért véget, tehát valószínűleg velem is van baj. Azt tudom, hogy a családban van Leiden mutacios erre kiszűrnek. Remelem hamarosan utána jönni fog a babuci, mert már korban is benne vagyunk és vele lenne teljes az életünk.
2018. jan. 8. 23:55
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt pedig hogy itthon vegyünk mintát kizárt dolog, mert nem bírunk egy óra alatt átérni Szegedre, mert vidékről megyünk.
2018. jan. 8. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!