Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ebböl fitymaszükület lesz?

Ebböl fitymaszükület lesz?

Figyelt kérdés

sziasztok!

A makkomon kb 2 hete kis piros pöttyök jelentek meg (nem a bőr felszinén hanem alatta) pirosabb is volt az egesz a szokottnál, kissé fájt is(inkább érzékenyebb volt) égett és viszketett is,aztan olyan lett a makkom mint ha hámlana vagy ki lenne száradva (gondoltam rá hogy talán a tustfürdötöl) elkezdtem kenni Canesten krémmel és sima natur szappannal mostam, ezek a tünetek hamar el is multak 4-5 nap alatt.


Aztán pár napja reggel arra lettem figyelmes hogy a fitymám összebb van szükülve(nyugalmi állapot)reggeli pisilésnél vettem eszre hogy valami nem oke,probáltam hátra huzni sikerult is utána gyorsan vissza tágult eredeti méretére(kis ¨tornáztatással¨).

Ha merev állapotban van a péniszem akkor viszonylag gyorsan hozzá tágul az ugye felhuzodott fityma a peniszemhez,és mintha nemis lenne semmi baj, de amint le lankad ugye a fitymám vissza huzodik a helyére es gyorsan ossze szükül és a ¨külső fitsmám¨olyan mint ha ki lenne száradva,keményebb is ott a bőr, de mind ez csak nyugalmi állapotában ha pihen pár orát,aztán ha kicsit tornáztatom(5-6x fel meg le huzom) akkor egy merevedés erejéig jele sincsen a fitymám ki simul a péniszemen es nem is szorit, ez egy kialakuló fitymaszükület lehet?

Kenem testápoloval is persze bőrgyogyászatilag ellenörzött natur Nivea krémmel hogy ne legyen kiszáradva, de eddig semmi változás.

Aktiv szexuális életem van(volt,amiota ez van pihentetem) barátnömtöl nem kaphattam el semmit, mert neki nincs semmi baja, és mindig gumival csináltuk,szánok bőven idöt a tisztálkodásra(talán túl sokat is) szoval a rossz higénes szokások kilöve.



Orvoshoz szándékszom el menni,jövő honapban kaptam időpontot urulogiára,de az meg messze van addig 5x ideg összeroppanást kapok:D

Segitsetek kerlek.

Mitöl lehet?

Mit tanácsoltok?

Valakivel fordult már elö ilyen?

Ha igen neki mi segitett?

Köszönöm elöre is a válaszokat,és hogy vegigolvastad!

(18\F)



#nemi szerv #fitymaszűkület #kiszáradt pénisz
2018. febr. 16. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez gomba volt az tuti, aztan h most mi van, azt nem tudom. De a tulzott mosakodas is artalmas. Inkabb vegyel intim szappant, van ferfiaknak valo is es eleg egy nap 1x, ha nagyon leizzadsz, sportolsz, akkor esetleg 2x furdeni.
2018. febr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 szem86 válasza:
Szia nekem is volt hasonló jellegű problémám (Balanitis xerotica obliterans BXO) keress rá, a tiéd is valami hasonló lehet. A helyzet az hogy neked azok alapján amit leírtál már fittymaszüköleted van, ami csak rosszabbodni fog. Nálam is először piros pöttyök jelentek meg a makkomon ami pár nap után magától is elmúlt, aztán egy elfehéredő gyűrű jelent meg a fittymabőröm végén elkezdett keményedni ott a bőr, érzéketlenné vált az a terület. Probálkoztam különböző kenőcsökkel, gyulladáscsökkentővel de semmit sem ért. Végül rászántam magam elmentem háziorvoshoz, az tovább küldött bőrgyógyászatra, onnan a nemibeteg gondozóba, szóval megtettem egy pár kört, végül kikötöttem az urológián. Az ott lévő doki 1 perc után mondta hogy fittymaszükületem van, és körül kell metélni. A probléma az hogy a fittyma begyulladásával nem igazán tudnak mit kezdeni a körülmetélésen kívül, meg igazából nem is akarnak. Ha te bemész egy sztk-s rendelésre a doki kb öt perc alatt lerendez így fog lezajlani: felfekszel egy ágyra előveszed a péniszed a doki felhúz egy gumikesztyűt hátrahúzza a fittymabőrőd megnézi mennyire akad, és mennyire szorítja el a péniszed, megkérdezi tudsz-e normálisan vizelni illetve tisztán tudod-e tartani a makkod, merevedéskor hátra tudod-e húzni a bőrt? ... Ennyi lesz a vizsgálat a válaszaid függvényében, kapsz majd egy ídőpontot körülmetélésre. ÉK-MO-on egy hónapot kell várni a beavatkozásra. Amot leírtam saját tapasztalat sajnos :( . Annyit jótanácsként hogy érdemes magánurológushoz menni ha EK-Mo-on laksz tudok mondani egy jót aki nekem is segített. Tanácsként annyi hogy minnél hamarabb keress fel egy magánurorogost kb 10 ezer egy vizsgálat de normálisan elmond mindent, teljesen más mint az sztk szinvonal, amit a neten találsz ilyen olyan krémek bőrtágitás satöbbi az szerintem baromság.
2018. febr. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!