Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mit tegyek teljes körülmetélés...

Mit tegyek teljes körülmetélés után? 18/F Üdv. Az a helyzet hogy fitymaszűkület miatt február 7-én műtöttek. Több kérdésem is lenne:

Figyelt kérdés

1. Azt tudom, hogy a varratok kb 2 hét után kiperegnek de ezt mégis hogyan "képzeljem el" lehet-e érezni hogy meglazulnak rá kell-e "segítenem" a kiesésükre? (ha igen akkor hogy a leghatékonyabb ill. legkevésbé kellemetlenebb?)(korábban soha nem volt semmilyen műtétem ezért nem tudom)

2. Kb. mennyi idő míg a megduzzadt bőr (ami a varratok és a makk közti részen van) normalizálódik?

3. Mikortól nem fog kelleni már kötözni?

4. Mikortól és milyen mennyiségben érheti víz?

5. Napi hányszor áztattátok kamilla teába kb. mennyi ideig?

6. Van-e valamilyen "módszer" amivel hamarabb és zökkenőmentesebben meg lehet szoktatni a makkal a ruha érintését?

7. Kb. mennyi idő az míg hozzászokik a makk a ruhának az érintéséhez?

8. Ugye legalább 1 hónap cölibátus kell utána van valami amire figyelni kellene? pl.Mennyi ideig lehet csak óvszerrel? stb.


2018. febr. 12. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Téged csak megműtöttek és egy árva mondatot se mondtak az egésszel kapcsolatban? Vagy nem kórházban csinálták, hanem ... hol?
2018. febr. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%

Ez így szokott lenni. Soha nem hiszitek el, és mindig itt jönnek a kétségbeesett kérdések utána. Előtte nagyon kevés aki gondolkodik és tisztességesen felkészül ebből az egészből, illetve erre az egészre, akkor talán még magát a körülmetélést is meg lehetett volna előzni.

De akinek ez nem fontos, az ide jön sírni.

2018. febr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Először is nyugalom kórházban műtöttek. Más megoldás nem nagyon volt mert olyan mértékű volt a szűkület, amennyire

tudtam kerestem alternatív "módszert" de a végül csak ez maradt.

Műtét előtt és főképp után nem voltam olyan állapotban hogy eszembe jussanak részletesebben kérdések.

Meg hát az orvos az általános "ismertetőt" mondta azt hogy miből mennyit azt nem pl:kamilla teával kell áztatni, Betadint kell kenni/csepegtetni a sebre meg Fucidin kenőccsel kell kenni a bőrt.Másnap kell kötést cserélni stb.

Itt elsősorban arra lennék kíváncsi hogy akik átestek ilyenen nekik kb. mennyi idő volt ill. van-e valamilyen tapasztalatuk amire figyelni kell? stb.

2018. febr. 13. 01:17
 4/8 anonim ***** válasza:
13%

"Más megoldás nem nagyon volt mert olyan mértékű volt a szűkület, amennyire

tudtam kerestem alternatív "módszert" de a végül csak ez maradt."

Érdekes... Én kerestem és találtam. Igaz nálam is volt beavatkozás, de nem körülmetélés. És mielőtt bármire is igent mondtam volna, volt ki felvilágosítson mindenről részletesen, úgy hogy értsem is mire vállalkozom. Igaz nem a gyakorikérdések fórumozói voltak azok, akik tisztába tudták tenni nálam azt a mérhetetlen ismereti káoszt és lelki válságot, amivel nekiindultam az egésznek, erre a feladatra akárki nem alkalmas! Hosszú ideig kerestem a megfelelő szakembert, és nemcsak a gyakorikérdésekből áll a világ, viszont nyitott szemmel jártam, így leltem rá az alkalmas emberre, aki mindenben segített.


Ennyi a titok, hogy megúszd azt amit nem szeretnél átélni.


Meg hogy legyen tartásod és ne állj le akárkivel erről diskurálni, ha már az interneten próbálsz tájékozódni remélhetőleg nem a műtéted előtti utolsó 3 napban vagy órákban. Főleg nem olyannal, aki privátban nyomul teljesen ismeretlenül, az ugyanis akar valamit tőled és az biztos hogy nem segítséget nyújtani akkor sem, ha azt mondja, vagy nyilvánosan löki a rizsát eszetlenül és csak mondja...mondja...mondja...


Csak azzal szabad leállni, akit te választasz, akinek utána is tudtál nézni, mielőtt szóba állsz. Ezekre figyeltél volna, és nem az orvosra bízod a káposztaleves receptjének a lekommentálását, akkor most még lehet lenne fitymád, és nem itt keresnéd iksz nappal a műtéted után a válaszokat...természetesen rossz helyen!

2018. febr. 13. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenki akit nem önszántából metélnek körbe,az egy nagy traumán esik át .Könnyű olyannak megitélni,aki a kórház műtőjét kívülről látta,vagy még onnan sem .

Itt a gyakon nagyon sok olyan fiú fordul meg,hánynak irtatok,légyszi meséld el,hogy is volt .A kérést teljesitik is .Nem egy irta,már a műtő asztalon való elhelyezkedés is megalázó volt számukra .Az orvos a műtét után vagy mond valamit,vagy nem.Szinte azonnal távozik.

Információkat a műtős segédek adnak némileg .

A műtöttek ezt nagyon meg sem jegyzik,mert alig várják szabaduljanak ebből a helyzetből .

Egy prosztata vizsgálat ehhez képest 0 ,mégis úgy kell a férfiakat oda "rugdalni" . Bizony ott is lehetne megelőzni problémákat .Miért nem teszik ? A kérdés kérdés marad még nagyon sok ideig.

2018. febr. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szem86 válasza:
89%

Szia nekem tavaly februárban csináltak részleges körülmetélést (31F) próbálok segíteni :)

1. A varratok kiesése kb 10-12 nap után kezdőtött nálam, a sebészcérna vagy fonal nem tudom a jó kifejezést önfelszívódó ahogy elkezd gyógyulni tulajdonképpen elszakad semmit sem kell csinálni. Kb annyit látsz hogy kis cérnaszálak fognak lógni a péniszedből. Elvileg ki lehetne húzni de fájdalmas nem érdemes foglakozni vele.

2. Nekem kb 2-3 nap volt megduzzadva enyhén kékes színű is volt kenegettem gyulladáscsökkentővel szépen gyógyult.

3. Én két hétig kötöztem de a második hét közepétől már estére levettem a kötést hogy szellőzön a bőröm.

4. Nekem nagyon nehéz volt olyan kötést csinálnom amivel normálisan tudnék vizelni így aztán minden pisilés után új kötést raktam amíg rá nem jöttem hogy lehet normálisan bekötni. Ilyenkor langyos szappanos vizzel és szivaccsal megtöröltem a makkom, szóval gyakorlatilag nekem már az első naptól érte..

5. Én enm használtam kamilla teát, gyulladáscsökkentő kenőccsel kentem be nagyon vékonyan reggel és este délben kentem rá egy kis fertőtlenítőt.

6-7. Én az alsónadrágom és a kötés közé tettem egy kendőt ez azért is volt jó mert a kinti hidegben baromira fázott, amugy kb 4-héttel a körülmetélés után már egyátalán nem zavart a ruha érintése.

8. Nem én vagyok a falu bikája de két hét után már nem fájt az erekció és a makkom is nagyon érzékeny volt. Ha a csajod bekeni a kezét egy kis síkosítóval és úgy kezdi el simogatni a makkod max egy perc alatt a csúcson vagy legalábbis én baromi könnyen elmentem Nagyon jó orgazmusaim voltak. Ha átvágták a fitymaféket normális aktussal és a klasszikus kézimunka mozdulatokkal is vigyázni kell nehogy elszakadjon, de azért ajánlom hogy amíg érzékeny a makkod óvatosan használd ki. 3 hét után óvszerrel nem vadulva már kipróbáltam. A tapasztalat annyi hogy én jobban élvezem így körülmetélve óvszer nélkül a hagyományos és orális szexet is mint azelőtt. Óvszerban talán egy kicsivel még később is megyek el. De ha rárántasz vagy a csajaod akar így izgatni az már nemolyan jó mint régebben, jobban a makkra kell koncentrálni.

2018. febr. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
84%

Szia, nekem most lesz 2 éve hogy műtöttek.(16f)

1. Én észre se vettem hogy voltak varratok mert felszívodó volt.

2. Nekem kb 1 hét volt mire lement, de nekem egy nagy varosodás alakult ki a makkom körül, így nem teljesen láttam.

3. Én nem kötöztem.

4. Én 2-3hétig nem engedtem rá vizet maximum áttörlés céljábol.

5. Én az elején nem áztattam csak csöpögtettem rá, de amikor áztattam azt hiszem 10percig napi 4szer.(de ez nem biztos)

6. Hát ajánlok egy bő melegítő nadrágot és laza boxert. Ha esetleg kellemetlen elhuzod a makkodtol de amikor gyógyul akkor már a feszes boxer talán jobb hogy egyhelyben tartsa. De mint mondtam, nekem varr alakult ki körülötte , és az kicsit olyan volt mint egy "páncél".

7. Nekem kb 3-4hét volt.

8. Én nem nagyon értem hozzá 1 hónapig másban nemtudok segíteni. :D

2018. febr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Műtét után: Gyógyszerek,kezelés (saját tapasztalatok,információk alapján):

- 2 napig rajta a kötés addig semmit nem szabad csinálni főleg fekvés végig.Utána óvatosan levenni még vérezhet és lehet bele is van ragadva a varratba a kötés, ha nem vérzik jöhet az első zuhanyzás (pár nap után akár napi 2x is) de 2-3 hétig szappan nélkül az alábbiakban hasznos infók ismeretével.

- Lehető legtöbbet legyél vízszintbe,feküdj naphosszakat.

- Szorító feszes(100% pamut) bugyik (ez tart a legjobban!), ( alá esetleg (100%pamut) boxeralsók)amik 1 helyben tartják a péniszt így nem mozog. Fixen marad a varrat és így a varratok nem okoznak talán annyi sebesedést,kidörzsölődést azonban még így is irritálhatják. (hátrány a betadin összekeni barnára az alsót ami nem jön ki a mosással.)

- 1-2 kölnis üveghez hasonló műanyag kicsi kb 100ml-es sprés flakon (kínai vagy eurós boltba kapni pl) amit kamillateával feltöltve lesprézed a makkot minden vizelés után (fertőződés megelőzés miatt)

- !Betadine! fertőtlenítéshez (mindig friss vizes oldatot csinálni belőle (kb 1:100 arány betadine:víz)és a kötés leszedés után minden nap pohárba 2 percig péniszt áztatni tövig belelógatva , zuhanyzás közben egyszerűbb , zuhany végén ráönteni ne mossa le a zuhany)

- Flector (cataflam) (gyulladásgátló vényre adják leviszi a duzzanatot könnyebb pisilni és erős fájdalomcsillapító is egyben főleg éjjelre de nappal is hasznos)

- Magne b6 (görcsoldó) (éjjel alvásnál nem áll így fel a rudi, nem feszegeti így a varratot emiatt kissebb a varrat szakadás, hegesedés kialakulás és nem ébredsz fájdalomra hogy áll a cerka.)

Opcionális: - Valerian max (macskagyökér) (nyugtató,altató estére a könnyebb elalváshoz)


Ui: szex,maszturbo hanyagolandó pár hétig, előbbi tovább.

2022. febr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!