Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mik a herecsavarodás tünetei?

Mik a herecsavarodás tünetei?

Figyelt kérdés
2010. jún. 8. 16:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
nyöszörgés, fájdalomtól eltorzult arc.
2010. jún. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és van vmi előzménye,vagy jele amiből rájöhetünk,hogy here csavarodás lesz?
2010. jún. 8. 16:31
 3/11 anonim ***** válasza:
Előzménye nincs, de a tüneteket jól leírta az első válaszoló.
2010. jún. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Erős fájdalom, a here megduzzadása, herezacskó kivörösödése. Ja és 4-5 óra után ha nincs beavatkozás akkor viszlát here!
2010. jún. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Fiatal férfiak ritkán eloforduló betegsége a herecsavarodás, amely megfelelő terápia híján, mint előttem is leírták, négy-öt órán belül maradandó herekárosodáshoz vezethet.


Sajátos anatómiai felépítés áll a jelenség hátterében. A herét több burok veszi körül a herezacskóban. Ezek csak igen lazán borítják, így a szervnek meglehetosen nagy mozgási lehetoséget biztosítanak. Ismert jelenség az úgynevezett cremasterreflex: a comb belso felszínének megsimítása a herezacskó összehúzódását váltja ki. Az összehúzódó izomzat nem csak felfelé mozdítja a herét, hanem csavarja is. A bal herét az óra járásával ellentétes irányba, míg a jobbat annak megfeleloen (ahogy a vizsgáló orvos a beteget szembol látja).


Feltételezheto, hogy a herecsavarodás során ez a forgó jellegu mozgás túlzott, és valamilyen okból a here nem áll vissza eredeti helyzetébe. Ilyenkor a hozzá vezeto erek a megcsavarodás miatt hirtelen elzáródnak, és a here vér nélkül marad. Ezt az állapotot csak néhány óráig képes elviselni károsodás nélkül.


Jellemzo tünetek


Típusos a hírtelen jelentkezo, igen eros heretáji fájdalom, a rövid idon belül kialakuló heretáji duzzanat, a herezacskó kivörösödése. Ilyenkor a mellékhere tapintással már nem különítheto a herétol. A heréhez futó érköteg a csavarodás pontjáig normálisnak tapintható, attól lefelé duzzadt és igen fájdalmas. Érdekes adat, hogy az esetek csaknem fele éjjel, alvás közben jelentkezik. Az irányok a bal és a jobb oldalon csaknem mindig megfelelnek a fentebb leírtaknak. Igen ritkán elofordulhat a dupla, 720 fokos csavarodás is.


Leginkább abban különbözik a gyulladásos kórképektol, hogy az akut gyulladás tünetei (tömött, beszurt környezet, láz, hidegrázás) kezdetben hiányoznak. Mivel a csavarodás következtében a heréhez futó érköteg megrövidül, az érintett here feljebb kerülhet. Gyakran észlelhetok általános rosszullét tünetei, hányinger, hányás, eros alhasi fájdalom, de ezek hiányozhatnak is.


Javaslom, hogy amennyiben herepanaszai vannak, forduljon sebészetre, oda nem kell beutaló. Ha Ön 18 éven aluli, ajánlom a HPGYK Madarász utcai kórházát.


Jobbulást kívánok: dr Dav

2010. jún. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

azért kérdezem,mert egy jó ideje észrevettem,mint ha a jobb herém nem állna jól.

de nem fáj,és semmi baj vele.

2010. jún. 8. 20:20
 7/11 anonim ***** válasza:

Lehet varicocele, v hidrocele is. (visszérsérv vagy vízsérv.) Most sajnos mennem kell, csipogtatnak, holnap műszak után írok róluk.

dr Dav

2010. jún. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha az érintett heréd lejjebb van, mint a másik, megereszkedett és jól tapintható, összenyomható (ezt azért ne csináld gyakran), esetleg jól látható erek (vénák) vannak rajta, felette és körülötte, akkor varicokeléd van.

Fordulj urológushoz!

dr Dav

2010. jún. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kamasz és ifjúfelnőtt koromban nekem is be-bedagadt hol az egyik, hol a másik herém, volt, hogy piszkosul fájt is... Sose voltam vele dokinál, mert mire rávettem magam, addigra elmúlt. Ha tartós problémát jelent, nyilván érdemes megmutatni szakembernek, bár nekem olyan zsenánt lett volna.

Az első válaszadón könnyesre röhögtem magam, bár nem tudom, a kolléga ugyanilyen vicces lenne-é, ha neki durran be krumpli nagyságúra a golyója...

2010. jún. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Elmondásod alapján lehetséges,hogy rákos vagy.Azt ajánlom nézesd meg,mielőtt még el kéne távolítani.
2010. jún. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!