Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Prosztatagyulladás - gyógyszer...

Prosztatagyulladás - gyógyszeres kezelés második hetében erősödő tünetek!?

Figyelt kérdés

Avatac (levofloxacin hatóanyagú) tablettát kaptam prosztatalazítóval. A diagnózisom szerint felfáztam és húgyúti gyulladásom / prosztatagyulladásom van - sajnos megesik nálam, 2-3 évente telente belefutok. Már annyira kellemetlen volt a húgycsőégés vizelés/magömlés után, illetve az, hogy kb. egy pontban "fájt" (erről még a végén) a húgycsövem, hogy orvosnál jártam.

Ami viszont most kicsit elkeserít, hogy az első héten aránylag jól voltam (habár elalvás előtt olyan fura érzés volt, mintha wc-zni kellene, de nem jött már semmi), most visszatért úgy az egész második hétre, mint amikor elmentem dokihoz. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy most elkaptam egy vírust (influenzagyanús vagyok), lehet emiatt erősödött vissza, de hátha itt tud valaki valamit mondani. (Csütörtökig sajnos az orvoshoz nem tudok visszamenni, nyilván akkor majd kiderül, hogy pontosan mi a helyzet.)


Az egy pontban történő fájdalomról: elég fura, de amikor panasz van és húgycsőégésem van, akkor ott egy pontban jobban ég, amikor enyhébb volt az egész panasz, akkor pedig csak ott éreztem valamit. Az égés erős szó lenne, mintha enyhe nyomás lenne ott vagy mintha valami hozzáérne és ezt érezném. Volt kenetvétel, az nem fájt, de legjobban a kenetvételben abban a pontban volt a fájdalom. Továbbá utána 1.5 napig konkrétan könnyezve wc-ztem, mert abban a pontban fájt iszonyúan. Sehol máshol, abban a pontban, de mintha 100 tű szúrna. Az, hogy egy pontban jobban fáj, ha gond van, az normális?


(Ha valaki a kenetvétel miatt talált ide: Algopyrin vagy Cataflam-V használatával csökkenthető a fájdalom elég szépen. Sajnos erre utolsó nap jöttem rá, gondolom az orvos azt hitte van elég eszem...:) )



2018. márc. 19. 22:38
 1/1 anonim válasza:

A férjem minden évben hasonló tüneteket produkál telente. Neki a doki mindig Leflokint és Aflamin-t ír fel. Egy hetes kúra és tünetmentes.

Remélem hamar kigyógyulsz belőle

2018. márc. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!