Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Nemsokára körül fognak metélni...

Nemsokára körül fognak metélni egézszég ügyi bajok miatt mit kell tudni?

Figyelt kérdés
Tehát nem igazán tudom hogy mi a teendőm műtét elött/közben és utána mi fog történni a műtőben hogy kell fel készülnöm a műtétre és a legfontosabb műtét után mit kell tennem és mit nem szabad csinálni és meddig. A válaszokat előre is köszönöm. És kérlek titeket hogy normális válaszokat írjatok köszönöm.

2018. márc. 27. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

 

Igazából nincs teendőd a műtét előtt. A műtőben felfekszel az asztalra, letakarnak, kapsz érzéstelenítő injekciót, ami fáj, de nem tart 10 másodpercnél tovább, aztán az égvilágon semmit sem fogsz érezni. Az alkalmazott technikától függ, mennyi ideig tart a műtét, de valószínűleg csak unatkozni fogsz és bámulni a mennyezetet. Utána attól függően, hogy ambulánsan csinálták-e, hazaküldenek vagy fekszel bent egy napot, aztán hazamész és ápolod a sebet úgy, ahogy az orvos elmondja. Valószínűleg kamillaoldattal kell mosni, Betadine-nal kenegetni és nézni, ahogy gyógyul. Jobb, ha néhány napig otthon maradsz, mert kellemetlen lesz alsónadrágot húzni és az egész péniszed be lesz dagadva, ami viszont néhány nap alatt elmúlik, addig nem érdemes foglalkozni azzal, milyen lett. A szex és önkielégítés legalább egy hétig mellőzendő, de erre magadtól is rájössz, mert a merevedés az első napokban fájni fog. Ha varrták a sebet, vissza kell menni varratszedésre és ennyi. Nagyjából egy hónap múlva olyan lesz, mint régen, csak a kellemetlenségek nélkül.

2018. márc. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Ha tudod(nem olyan szűkület miatt lesz a műtét,hogy nem tudod lehúzni,és van annyi időd),tartsd hátrahúzva előtte pár napig,hogy szokja a fedetlenséget,és műtét után már a makkod nem lesz érzékeny.
2018. márc. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
37%
szia! nem kell túlparázni 25-30 perc az egész.
2018. márc. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
3 as ,de alá becsülni sem.Itt nem csak a műtét idejéről annak lefolyásáról van szó .
2018. márc. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

Biztos hogy csak a körülmetélés jöhet szóba?Csak mert sok orvos nem mondja el a többi verziót,csak nagyon súlyos fitymaszűkület esetében kell metélni valójában.


Ha ernyedt és ha merev a péniszed mennyire tudod a fitymád hátrahúzni?


Otthonra vegyél gézlapot,rendes gézt,betadin oldatot és kamillát.Műtét után előfordulhat hogy az első 2 hétben kellemetlenségek léphetnek fel,tehát nedvezhet a seb körül,ezért írtam hogy legyen gézlap otthon,azzal tudod a sebet körbekötni,betadin oldattal kengesd napi kétszer,reggel,fürdés után,az fertőtlenít és szárítja a sebet,kamilla meg azért jó,mert ha a gézbe ragadna a sebed akkor kamillával tudod azt leáztatni.



A műtét 0,5-1 óra,helyi érzéstelenítésben,igen fiataloknál altatásban végzik,műtét után 1-2 órát még a kórházban vagy,megnéz az orvos és mehetsz is haza.

Ha még diák vagy akkor tesi alól mentesd fel magad a háziorvossal,de akár 1 hétre írjon ki,mert a sebet előfordulhat hogy kötözni kell és addig otthon kitapasztalod mit hogyan kell és nem derül ki a suliba,mert senkinek semmi köze hozzá.


De ha már felnőtt vagy akkor is akár 1 hétre az orvos fel tud venni téged.

2018. márc. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

Szia(sztok)! Nekem most lesz 3. napja, hogy körülmetélési műtétem volt. Elmesélem a műtéti napomat.


Be mentünk fél 7-re. Kaptam egy szobát. Ott vártam, közbe nővér hozott erős hatású fájdalomcsillapítót illetve egy nyugtatót. Le kellet vétekőznőm teljesen, adtak egy kórházi kötényt amit fel kellet vennem. Dél fele kezdődött el a műtét. Én 15 éves vagyok és határesetten skerült azt altatásban megegyeznünk, különben helyi érzéstelenítéssel akarták megoldani. Jött egy fiatal asszisztens (férfivér vagy hogy mondják) rá kellet mennem egy gurolós ágyra és ő át tett a műtős asztalra. Ott kaptam infúziót, leföldeltek és szívdobogásos gépezetet rám kötöttek. Közbe úgy izgultam, hogy szívdobogásom másodpercenként 2-3x doppant. Az altató helyettes elterelte a figyelmem kérdésekkel azaz beszélgettünk, majd kérdezte, hogy aludjunk-e? Monddtam aljudunk, egy csőből jött rám gáz, lélegeztem, 3 lélegzés után szédültem és 2 másodperc múlva már a szobámba voltam. Akkor eleinte nem voltam az eszemnél. Amíg nem voltam eszemnél addig a fejem a korlátba vertem, piszkáltam a szerszámot de erre nem emlékszek. Onnéttól emlékszek hogy első kérdésem az volt hol vagyok, és hova tűnt a fal stb.. Onnéttól kellet kibírnom a fájdalmat. Kb 20-30 perc és már nem annyira éreztem a fájdalmat. Nyugodtan tudtam pihenni az ágyban. 4-5 óráig voltam bent az osztályba, addig nem engedtek el míg nem pisiltünk. Pisilés nekem kellemetlen volt (nem fájt !!!), a vizelet össze vissza ment, még rám is. Ez a kötés miatt lehetett gondolom.

Amikor készültünk haza alsó gatyát nem tudtam felvenni nyugodtan, mert zavarta, így egész végig úgy mentem, mint ha belettem volna fosva. Haza értem, köntösömet felvetetem és instant ágyba mentem pihenni. Alvás nehezen ment, kötéssel bírtam 4-5 órákat aludni. Másnap a kötést le kellet vennünk, hát nem volt egy kellemes, de kibírható. Kb fél órán keresztül vettem le, hogy a fájdalmat csökkentsem. Nem kapokdtam sehova, nyugodtan levettem. Az volt a bajom, hogy a merevedéstől jött vér a kötést illetve a makkomat meg a sebemet "össze ragasztotta" ezért volt kellemetlen a levétel. Minden este kamillázon meg néha bekenem Betadíne kenőccsel. A kezelést már bírom mint első kezelésen. A herezacskómon lévő szőrök zavarják a makkomat így mindig gipszet teszek a zacskó és a húgycső közé. Így nem fájdalmas.


Az a fontos, hogy pihenj, ne nagyon járkálj, és kezelgesd! Ezek nélkül nehezebben lesz a gyógyulás.


Műtét előtt a vizsgálatokat kell majd elvégezned és ennyi. A smegmákat kitisztították altatás közbe.


Remélem a válaszom segített egy beszámolóval. Sok sikert.

2018. márc. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Előző vagyok.

Javítom magam így utólag. Gipsz helyett gézt akartam írni. Illetve műtét előtt készíts be gézt, mert kötözéssel is enyhíted az érzékenységet és a fájdalmat!

2018. márc. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!