Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Antidepresszáns által okozott...

Antidepresszáns által okozott libidóhiányra van valami megoldás, amennyiben a gyógyszert mindenképp szednem kell?

Figyelt kérdés
Sajnos igen súlyos szorongásos zavarban szenvedek már tinikorom óta (most 30 éves vagyok). Akárhányszor antidepresszánst szedtem, megfigyeltem 2 dolgot: iszonyatosan hízok tőlük (volt, amelyiktől 2 hónap alatt 16 kilót), illetve a libidómat mindegyik szer hazavágta. De olyannyira, hogy amikor nem szedtem semmit, már akkor sem volt az igazi a libidóm. Sokat olvastam a témában, van egy úgynevezett PSSD tünetegyüttes, ami az SSRI csoportjába tartozó antidepresszánsok által kiváltott szexuális diszfunkciót jelenti, amely lehet időleges, de akár végleges is. Sok olyan esetről olvastam, amikor véglegesek maradtak a tünetek. Én megúsztam annyival, hogy csak lecsökkent. Ezidáig... Történt ugyanis, hogy néhány hónapja nagyon erős szorongásos rohamok törtek rám, és ismét bekerültem a pszichiátriára. Sajnos megint oda lyukadtunk ki, hogy elkerülhetetlen a gyógyszer szedése. Elmondtam a dokinak, hogy mik a tapasztalataim és hogy emiatt nagyon nem szeretnék gyógyszert szedni. De azt mondta, hogy sajnos ezt más nem fogja megoldani (tényleg iszonyú állapotban voltam). Viszont azt mondta, hogy nem minden gyógyszer okoz hízást és libidóvesztést, csak az SSRI-k, ezért egy triccito nevű gyógyszert írt fel, ami az antidepik más csoportjába tartozik. Elkezdtem szedni, valban nem híztam eddig tőle egy dekát se, de a libidóm sajnos nulla. És ez nem olyan, hogy bemesélem magamnak, meg ilyenek, meg hogy pont azért nincs, mert ráparázok. Már reggeli merevedésem sincs, ami egy "automatikus" dolog, ez nem szűnne meg attól, hogy a libidóvesztéstől parázok. Utánaolvastam a triccito-nak is, hiába nem SSRI, több olyan esetet is találtam, hogy ez a szer is libidóvesztést okozott. Az orvosom még mindig azt állítja, hogy nem okoz ilyet, pedig de. És most ott tartunk, hogy döntsem el, hogy melyik a fontosabb... Valóban elmúlni látszik a szorongás, van jó hatása a gyógyszernek, de a szexuális életem romokban. Azt nem tudom, hogy a barátnőm meddig tűri... Már lassan egy hónapja nem voltunk együtt, előtte meg hetente többször. Szóval egyrészről jobban vagyok, de lett egy legalább akkora bajom, ha nem nagyobb... Valaki, aki járt már hasonló cipőben? Vélemény?

2018. ápr. 2. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:

www.bura.hu

Itt talán tudnak segíteni, válaszolni.

2018. ápr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az antidepresszáns nekem sem tett jót a micsodámnak:/ Kipróbáltam kb 3 félét, jelenleg escitalopramot szedek és így működik kb olyan 70%-os teljesítménnyel. Ha muszáj szedned a gyógyszert tényleg csak a Viagrát és társait tudom javasolni. Nekem most nincs kapcsolatom, de ha csak ezen múlik a dolog én tuti keresnék valami fickósítót, nehogy lapátra tegyen az asszony.
2018. ápr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én Escitilt szedek, de az tényleg hazavágta a libidót.Tébyleg nagyon szar volt. Nem is értem, hogy lehet ilyen idióta az orvosod. Egy férfinak szüksége van arra, hogy használja a szerszámát, és legyen orgazmusa, attól függetlenül is, hogy van barátnője, vagy nincs. Nagy barom, hogy ilyen választás elé állított az orvos. Én lecsökkentettem az escitilt adagomat a felére, és olyan libidóm lett tőle 3-4 nap után, hogy csak na. Igaz kicsit szorongok, de leszarom. A férfiasságom mindennél fontosabb.
2018. jún. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!