Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az Aftára (szájban lévő seb)...

Az Aftára (szájban lévő seb) mi a legjobb megoldás ha nincs nálad orvos által felírt gyógyszer amivel kenegetni kéne?!

Figyelt kérdés
2009. dec. 24. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

én ezüstkolloiddal szoktam lekezelni, öblögetni

bioptron lámpa ha van..

2009. dec. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Ezüstkolloidot használok én is !
2009. dec. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Citrom leve.
2009. dec. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A tuti: Vagothyl. Töményen, fülpálcikával rányomni, de csak az aftára, egészséges nyálkahártyára nem, mert felmarná.

Az ezüst-nitrátot már leváltották a fül-orr-gégén, az említett Vagothylra. Ez vényköteles.

Vény nélkül ami hatásos lehet: Mundisal, Aloclair, Aperisan, Glycosept. A semmitől jobb még a Listerine és a Corsodyl is, de a fentebbiek jók, amíg nincs Vagothyl.

2009. dec. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Grapefuitmag kivonat, pár példa:


A GRAPEFRUITMAG KIVONAT FELHASZNÁLÁSI TERÜLETEI:

# Vírus-szemölcs (verucca), herpesz vagy nátha esetén

# A szájüreg és a fogak , kisebb fekélyek, szájpenész, gombás fertőzés, rossz lehelet, szuvasodás, fogkő, fogínygyulladás esetén

# A torok és az orr fertőtlenítésére nátha, köhögés, rekedtség, torokfájás, gégegyulladás esetén

# Szőrtüszőgyulladás, vágott seb, bőrkiütés, övsömör, ekcéma, szemölcs, bőrgomba, korpásodás, fejtetű esetén külsőleg

# Gyomor-, bélrendszeri problémáknál: hasmenés, gombásodás estén, ezen kívül étvágy- és emésztésjavító, segít a normális bélflóra rendezésében

2009. dec. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
és ezt hol tudom beszerezni?
2009. dec. 31. 13:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyógynövényboltban, szerintem a Herbária biztos tart ilyet. DM ben valoszinuleg nincs, meg sosem lattam.
2010. jan. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Folyékony A vitaminnal kell kenni,ezt tanácsolja a szájsebész.Ezzel nyugodtan ecsetelheted a szád nyálkahártyáját ahol nincsen afta ott is erősíti a nyálkahártyát ,és nem okoz semmi problémát.Ha a száj illetve száj zug kisebesedik ,ott is szinte azonnali hatás érhető el.
2010. jan. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezüst kolloid oldat,de nem mindegy hogy ki a gyártója.A Vagothylról még nem hallottam,de jónak hangzik.

A grapefruit mag kivonat semmire való egy nagyobb aftára,nekem legalábbis nem használt..A fogászatban egy Clumski nevű igen csípős/mentolos,kámforos/ ízű oldat is hatásos.De mivel vírus okozza,így van egy idő amíg eljárja a maga idejét..

2010. jan. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!