Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez fitymaszűkület?

Ati595 kérdése:

Ez fitymaszűkület?

Figyelt kérdés

Pár napja vettem észre, hogy merev állapotban a fitymát kb 1 centiméterig tudom hátrahúzni, viszont nyugalmi állapotban teljesen hátra tudom. Volt már valakinek hasonló gondja?

15 éves vagyok egyébként.


2018. ápr. 20. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Relatív fitymaszűkületnek hívják ezt.
2018. ápr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%

Korántsem biztos, hogy fitymaszűkület ez!

Viszont látatlanban ezt képtelenség egyértelműen megállapítani ezt, a közhelyes fórumozói tanácsokat meg minden egyes topikba leírta már mindenki, emiatt kár újabb kérdéssel a többit értelmetlenül elnyomni!

2018. ápr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Sok embernek volt már hasonló gondja, de igaza van az előttem válaszolónak, hogy ezt nyilván neg kell mutatni hozzáértőnek ahhoz, hogy kiderüljön.

Egyébként hogy lehet, hogy csak pár napja vetted észre?

2018. ápr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

Relatív fitymaszűkületnek nevezik.De most először próbáltad a fitymád úgy hátrahúzni hogy merev volt a péniszed?Mert fitymaszűkület egyik napról a másikra csak nem alakul úgy ki és azért 15 éves vagy,már jó pár éve észre kellett volna venned,ha mereven nem tudod a fitymád hátrahúzni.



Meleg vízben vagy sikosító használata mellett próbáld a fitymád hátrahúzni,tornáztatni,ha pár hónapon belül se tapasztalnám javulást akkor meg nyár folyamán legkésőbb keress fel egy urológust,14 éves kortól mehetsz egyedül,beutaló nem kell,csak személyi és tb kártya.

2018. ápr. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ácsi az egész!


Mit értesz az alatt hogy "kb 1 centiméterig"? A makkon túl még 1 centi, vagy a fedett állapothoz képest 1 centi?


Ha az első, akkor semmi bajod.. A fitymafék meggátolja a tovább húzást és ez teljesen normális. Idővel lazulhat, de nem kell neki.


Ha az utóbbi, na akkor valóban relatív fitymaszűkület (nem szeretem ezt a kifejezést), vagyis hogy mereven nem tudja az ember szabaddá tenni a makkot, de egyébként meg igen. Ez a használattal, tornáztatással általában javítható, ha tényleg a szűkület a probléma okozója és nem mondjuk egy túlzottan rövid fitymafék.

2018. ápr. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!