Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fájó bal here? Mi okozhatja?

Fájó bal here? Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Az elmúlt napokban elő-elő fordult, hogy a bal herém 15-20 percig enyhén elkezdett fájni. Nem tulajdonítottam neki nagy figyelmet, gondoltam csak rosszul mozdultam, véletlenül megnyomtam

Azonban ma már lassan 5-6 órája megállás nélkül fáj, hol enyhébben, hol erősebben.

Külső elváltozást nem vettem észre, talán egy kicsit meg van duzzadva a jobbhoz képest. Érintésre érzékeny lett.

Holnap mennék a háziorvosomhoz, de addig is kíváncsi lennék, hogy mi okozza. Rákerestem a neten a problémára, de kapásból a hererákról és a here műtétről kaptam találatokat.

Mennyire lehet súlyos a helyzet? Mit gondoltok?

17 éves vagyok.



2018. jún. 10. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem daganat. Sokkal valószínűbb, hogy here visszértátgulat, torzió (bár ez nagyon rövid időn belül nagyon nagyon fáj általában), vagy esetleg gyulladás. Nyugalmi helyzetben (tehát ha veszel egy meleg zuhanyt, amire elengedi magát és te ki tudod tapogatni) ha a herevezetéket végigtapogatod, nézegeted, nem érzel/látsz rajta puha, összenyomható csomót?
2018. jún. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Végignéztem, de nem éreztem csomót.
2018. jún. 10. 16:24
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
A mellékherék is egyformák?
2018. jún. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tartom magam egy mellékhere vizsgáló profinak, de nem találtam semmi eltérést a kettő közt.
2018. jún. 10. 16:37
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

Aha, azért csak menj el. Valószínűleg valami ezek közül.

A hererák általában éppen fájdalmatlan szokott lenni az elején. Ami nem egy jó dolog, de esetedben jó jel.

2018. jún. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod!

A legjobbakban reménykedem.

2018. jún. 10. 16:46
 7/7 A kérdező kommentje:
Megjártuk az urológust és vőlegénybetegséget állapított meg, szóval nem nagy a baj :)
2018. jún. 11. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!