Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hajhullás és fehér gumók a...

Hajhullás és fehér gumók a hajvégeken?

Figyelt kérdés

Hullik a hajam és ezeket vettem észre. (pár megfogalmazást egy másik oldalról szedtem, csak arra nem érkezett válasz, de egyeznek az én gondommal.)


A fésülködéskor kihullott hajszálaim végén fehér kis gumók láthatók. Ritkán úgy jön ki a hajszál, hogy ez a kis gumó kettő, néha három szálat is összefog a végén. Olyan is előfordul, hogy "felcsúszik" a hajszálon a gumó, le lehet húzni róla. Hajmosáskor és a hajmosás utáni fésülködéskor elég sok kihull. A haj negyedén/felén tanán még nagyobb arányban is láthatók ezek a gumók, tehát nem mindegyik szálon. Néha mikor megvakarom a hajam/fejem, érzem az újaimmal. Valamikor bizonyos területeken, olyan mintha seb lenne a fejemen (újaimmal végigtapogatva érzetre) és az ilyen fehér valami, ha levakarom jön vele a haj is. Volt olyan hogy fürdés után, egy nagy elszáradt bőrbarátabb, mintha lehámlott volna a bőr, volt benne vagy 7 apró kis haj száll. Úgy nagy hogy kb 0,5*0,5 cm durván saccolva, de ilyen 1* láttam, volt viszont kisebben is ilyen.

Vajon mi lehet ez? Elég ijesztően néz ki, mikor három szál jön ki egyszerre, összetapadva.


Néztem a pikkelysömör, de nem ilyen durva a helyzet, sőt alapból ,nem is látszódik.

Így nem tudom hova tenni a dolgot.

Még régebben voltam bőrgyógyásznál, viszont akkor kopaszra volt vágva a hajam. Így nem is volt akkor még jelen, és ilyet még akkor nem vettem ilyet észre.

Alapból a férfias típusú hajhullás formái vehető ki. elöl, és forgó nagy területén, de még csak ritka, nem kopasz.


20/f



2018. júl. 13. 18:44
1 2
 11/11 anonim válasza:
Hát ez tényleg eléggé a tetvesség leírása volt. Amúgy meg a serkét le lehet húzni a hajról.
2018. dec. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!