Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az enyhe fitymaszűkület...

Az enyhe fitymaszűkület bemetszéses ( fityma plsztika? ) gyógyítása mennyire hatékony ill. esztétikus a tapasztalatok szerint?

Figyelt kérdés

Sajnos egy gombás fertőzés következtében fitymaszűkületem keletkezett. Merevebb állapotban olyan, mint ha egy láthatatlan gyűrű enyhén benyomná körben. Korábban előfordult, hogy nagyon merev állapotban elég nehezen tudtam visszahúzni a makkra.

Az urológusom Betadinos kenőcsöt javasolt ( a létrehozó heg maradékának kezelésére + bőr puhítása )Azt mondta, ha ez nem használ, akkor csinál egy kis bemetszést.

Vannak orvosok, akik ezt a megoldást támogatják, mások pedig azt állítják, hogy egy ilyen bemetszés ( ez a plasztika? )után csúnya lesz a hímvessző, és ki is újulhat a fitymaszűkület.

Kinek higgyek?

Ha valakinek végeztek ilyen bemetszést ill. plasztikát, megköszönném, ha megírja, hogy milyen eredményt ért el, mennyire elégedett vele.

Most még próbálom melegvizes áztatás ill. olívaolajos bekenések után óvatosan nyújtogatni oldalirányban, hátha tágul.



2018. júl. 27. 22:27
 1/5 A kérdező kommentje:

+ Még hozzátenném, hogy a bemetszést, fitymaplasztikát ellenző orvosok a részleges vagy teljes körülmetélést javasolják általános jelleggel a fitymaszűkület problémákra.

Nem tudom megítélni, hogy igazuk van-e vagy sem. Én minden esetre minnél többet meg akarok tartani belőle, és szeretném elkerülni, hogy csúnya legyen. Sőt, ha lehet, közel legyen olyan. mint régen volt...

2018. júl. 27. 22:40
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Ne nyújtsd, főleg ne itteni praktikák alapján! Konzultálj a témában járatos személlyel, szakemberrel, tanácsadóval, még azelőtt hogy bárminek is nekifognál. A tágítást se kezdd el addig, mert ha bereped te leszel a hülye, nem az, aki a tanácsot adta! Előbb tájékozódj aztán cselekedj csak!
2018. júl. 28. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A betadinos cucc valószínűleg semmi hatással nincs a fertőtlenítésen kívül. A nyújtásra sokkal jobb lenne egy szteroidos kenőcs, mint a Diprosalic. A fitymát ne bántsd, amíg bármilyen fertőzés jelen van, a törékeny, beteg bőr jobban hegesedik.


A plasztika nem ördögtől való, de drága és nem sokan csinálják itthon.

2018. júl. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Már régen nem heges. Az urológusomtól kértem egyéb speciális kenőcsöt a táguláshoz, de nem adott, csak a Betadint javasolta ( akkor még egy kicsit heges volt ). Van időpontom az urológiai klinikára, ott talán adnak kenőcsöt ill mérlegelik, hogy mi lenne a leghasznosabb teendő.

Az urológusom már egy korábbi, enyhébb fázisnál javasolt valamilyen bemetszést, úgy emlékszem az összehúzódó gyűrű rész átmetszését. Kérdezném, hogy ezzel kapcsolatban van-e valamilyen közvetlen vagy közvetett tapasztalat.? Mennyire volt ez hatásos? Mennyire volt tartós ez a hatás? Mradt-e valamilyen műtéti nyom? ( heg, varrás utáni nyomok, bármilyen elváltozás? )

2018. aug. 1. 13:01
 5/5 A kérdező kommentje:
Esetleg fitymaolaj hatásossága? ( Ingeborg Stadelman-féle )
2018. aug. 1. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!