Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Herefájdalom után gátfájdalom...

Herefájdalom után gátfájdalom mitől lehet?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hete spontán belefájdult a bal herémbe, ami már másnapra sokat enyhült, azóta kb. el is múlt, már érintésre sem fájdalmas. A combom belül még érzékeny és néha van alhasi tompa fájdalom (nagyon enyhe). Viszont mostanában elkezdett kissé fájni a gátam, néha ez kisugároz a here zacskó aljára is. Elsőnek hideg érzés volt benne, aztán ha kissé keményebb felületre ültem, az már kényelmetlen volt. Akkor a combom belseje fájt picit és a fenekemben lévő csontnál éreztem olyasmi fájdalmat, mintha elnyomta volna valami. Inkább zavaró fura érzés, mint fájdalom.


A herefájdalom előtti napon rengeteget sétáltam és álltam, ráadásul szűk alsó és nadrág volt rajtam.


Azóta kissé megy a hasam is, bár már azóta többször is volt normális székletem. Ez lehet a stressz is?


Láz, rossz közérzet, hányinger nincs, étvágyam normális. A herém nem duzzadt, a here zacskón sem látok változást. Nem szoktam (sajnos) vizsgálni magamat, így nem is igazán tudom, hogy tapintásra eddig milyen volt, de nagyrészt sima. Néha keményebb, de olyankor általában azért, mert a zacskó is megfeszül és fentebb kerül. A tetején és az alján volt kissé eltérő, kissé zavartabb felületű (mellékhere?) egyébként ott volt elsőnek érzékeny, meg a külső oldalán. Volt egy vékony cső szerűség is, ami kb. a tetéjig ment fel, gondolom az ondóvezeték lehetett.


Jövőhéten tudok menni dokihoz, addig jó lenne, ha meg tudnék nyugodni.


24 éves vagyok.


Mielőtt kapok oltásokat, ez az első ilyen jellegű kérdésem. Visszaolvastam párat én is, de azokat nem én írtam ki.



2018. aug. 19. 17:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Pisilnem sem kell sűrűbben és nem fáj, nem csíp. Nagyon kényelmetlen padon ültem, amikor felálltam és belehasított a fájdalom.
2018. aug. 19. 17:49
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyjából laikusként azt tanácsolom, hogy nyugodtan fogd rá az ilyen jellegű kósza, azonosíthatatlan (de nem igazán komoly) fájdalmakat valami vírusfertőzésre. A leírt váratlan hasmenés is erre utal. Ilyenkor nyáridőben sok olyan vírus kerül az ember szervezetébe (gyümölcsökkel pl.), amelyek nem okoznak komoly megbetegedést, de az immunrendszer reagál rájuk és miközben figyelme az új vírusra irányul, mérséklődik a szervezetben lappangva jelenlevő egyéb vírusok elleni védekezés. Az embereknek állítólag kb. 80%-a amúgy is fertőzött valamilyen herpeszvírussal, amelyeket a szervezet kiirtani ugyan nem tud, de ezek meglapulnak valahol a szervezetben (sokszor az idegek velőshüvelyében) és amikor egy kívülről jött betolakodó megmozgatja az immunrendszert, akkor ezek felélénkülnek és mindenféle kellemetlenségeket okoznak. Ezek közé tartoznak az u.n. nyirokmirigy "izgalmak", emiatt van az, hogy állítólag a "vakbélgyulladás" az esetek felében nem is gyulladás, hanem csupán a lágyéki nyirokcsomók izgalma, gyulladása, amit az ember esetenként sugárzó fájásként él át. Feltehetőleg nálad is ilyen lesugárzó fájásról van szó (sokszor csípőizületnél is jelentkezhet ilyen), pláne, hogy lázad sincs. Ilyenkor a tüneteket, pl. a hasmenést kell kezelni (széntabletta, esetleg Bolus adstringens, a bélfal nyugtatására) és esetleg diklofenák hatóanyagot tartalmazó gyógyszert (Cataflam) lehet bevenni, de lehetőleg kis dózisban, hogy a mellékhatások ne jelentkezzenek.
2018. aug. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Remélem igazad van és csak ennyi az egész. :)


Igazából ezek a tünetek pont falunapok után kezdődtek, és egésznap több napon át a melegben jöttem-mentem, plusz ettem-iitam ezt azt akkor. Ráadásul szeretem a sárgadinnyét, és előtte ettem bőven azt is.

2018. aug. 19. 18:35
 4/5 anonim ***** válasza:
herevisszér lesz az
2018. aug. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Voltam dokinál. Megvizsgált, semmi különös. Vagy elszorította az alsó vagy valami ilyesmi. Jegelnem kell.
2018. aug. 22. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!