Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Vizsgálat előtt illik leborotv...

Vizsgálat előtt illik leborotválni a fanszőrzetet?

Figyelt kérdés

Holnap megyek vizsgálatra hereviszér gyanúval és fitymaszűkülettel,és hát elég nagy a fanszőrzetem,még a herezacskón is

Szerintetek illene leborotválni ?

Már csak azért is,hogy megkönnyebítsem az orvos dolgát,mert úgy a herezacskót is könnyebb tapogatni szerintem


2018. aug. 21. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha amúgy nem szoktad, akkor a vizsgálat miatt ne is borotváld le. Egyrészt kín szenvedés lesz, amikor elkezd visszanőni a szőr ott, ahol sose borotváltad azelőtt és nagyon fog szúrni, viszketni, másrészt az orvos hidd el, hozzáfér mindenhez, amihez kell. Ha nagyon nagy a szőr, akkor vágd rövidre ollóval.


Én nő vagyok, a mi kategóriánkban is téma gyakran, hogy nőgyógyászati vizsgálat előtt kell-e szőrteleníteni. Vannak olyan dokik, akik konkrétan kb. bűnnek tartják a csupasz nemi szervet, mert szerintük egészségtelen, így az ember akár negatív megjegyzéseket is kaphat. Nem tudom, férfiaknál ez mennyire gyakori, de ha a nőket is meg tudják vizsgálni szőrösen, akkor a szőrösebb férfiakat is biztosan. Kétlem, hogy minden férfi leborotválja az intim szőrzetét minden ilyen jellegű vizsgálat előtt.

2018. aug. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Már kétszer-háromszor leborotváltam,szóval annyira nem új a téma.

Amúgy valami jó tanácsot tudnátok adni ? Kicsit izgulok :D

Tudom,nem én leszek az első,akit megvizsgál,de akkor is azért ott van bennem ez a félelem :D

Ráadásba annyira fogok szerintem izgulni,hogy a péniszem majd össze megy 2 centire :/

2018. aug. 21. 15:07
 3/8 anonim ***** válasza:
13%
ne haragudj, de ne szőrösen menj már oda, ennyivel megtisztelheted az orvost. nem az őskorban vagyunk.
2018. aug. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Érthető, ha izgulsz, de fogd fel úgy, mint egy teljesen természetes dolgot. Rengetegen járnak ilyen vizsgálatokra, a cél az, hogy kiderüljön, ha van valami bajod és lehessen kezelni :) El sem hinnéd, mennyien megfordulnak ezekben a rendelőkben, hány ismerősöd élt át hasonlót :D Az orvosnak teljesen rutin lesz az egész, és az se ciki, ha összemegy a péniszed, gondolj bele, jobb, mintha állna, mint a cövek :D De még az is normális lenne
2018. aug. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

A testvérem évekig kórházba dolgozott, ismert jó néhány nőgyógyászt (azért nőknél gyakoribbak az ilyen jellegű vizsgálatok), akik egyöntetűen azt mondták, hogy nem azt nézik, hogy valakinek szőrös-e vagy sem, hanem hogy tiszta legyen. Tehát nem szükséges szőrteleníteni, gondolhatod hogy a 70 éves bácsika vagy nénike se fogja vizsgálat előtt lecsupaszítani magát. A lényeg, hogy fürödj meg a vizsgálat előtt.

Én egyébként rendszeresen szőrtelenítem az intim területet magamon, így nőgyógyászati vizsgálat előtt is úgy időzítem, hogy előtte legyen leszőrtelenítve, de volt már rá példa, hogy sürgős esetről volt szó, akkor viszont nem szőrtelenítettem csupaszra, egyébként sem volt hosszú a szőr, mivel alapvetően másfél-2 hetente szoktam szőrteleníteni odalent, tehát csak megfürödtem.

2018. aug. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a megnyugtató választ :D

Lehet csak levágom egy ollóval a szőrzetet kisebbre.

2018. aug. 21. 15:16
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

Felháborió amit a 3 as írt . A szőrzet természetes a testen,inkább a borotvált az,ami pár éve megjelent,a netnek köszönhetően .

Ha megnéznél pár szexuális oktató videót,mindenki redelkezik szőrrel .

2018. aug. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kell.Az orvosok (nem hogy a férfiaknál) még a nőknél is nem tartják a borotválást jó dolognak,mert vékony hámsérüléseket lehet okozni,plusz a szőrtüszők begyulladhatnak,kipattoghat a bőr,kiütések,fertőzések is előfordulhatnak,szőrtüsző benőhet.


Ha zavar és sok a szőrzet elég csak kicsit kisebbre levágni,de nem kell borotválni.

2018. aug. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!