Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogyan kell rendes önvizsgálat...

Hogyan kell rendes önvizsgálatot tartani? Mennyire lehet kitapintani ezzel a módszerrel az elváltozásokat?

Figyelt kérdés

Évek óta hetente szoktam önvizsgálatot tartani, csak azt nem tudom hogy jól csinálom e? Az interneten olvashatóak szerint szoktam elvégezni, csak úgy őszintén megmondom nem tudom hogy pontosan mit is nézzek?

Igazából mire kellene figyelnem? Az eddigiekhez képest semmilyen változást nem érzek, csak jó lenne tudni hogy mit keressek? és ha ilyen rosszindulatú elváltozást találok azt milyen érzés megfogni? -hegyes?, -golyószerű? vagy mégis milyen?


2. kérdésem hogy az ondóvezetéket hogyan lehet vizsgálni? - illetve hogy hol szokott becsatlakozni a mellékherébe?


3. hogy általános orvosi vizsgálatra belehet menni a urulógiára? - érdekelne hogy valóban jól csináltam e, mármint hogy az UH- nem e mond semmi rosszat, így én is megnyugodnék...


4. Hereviszeret hogy lehet kitaperolni? -sajnos én potenciális veszélyeztetett vagyok, magas és vékony...

panaszom nincs, nem fájnak nem húznak a heréim.



2018. aug. 26. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
A háziorvosoddal beszéld meg az önvizsgálatot. Urológián csak urológiai vizsgálatot végeznek, ezért hívják szakrendelésnek.
2018. aug. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is szemre vételezés van .

A herét csúcsánál a mutató,és hüvelyk ujj közé kell fogni,a másik kézzel meg körbe simitani.Sima érzetet kell érezni.

Minden ennél több vizsgálat már orvosra tartozik.

Csak itt agyakon lett szinte minden fiú "urológus"

Csak betegség gyanujával küldenek ultra hangra ,ha a doki nem biztos a vizsgálati eredményében .

2018. aug. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az termeszetes hogy a bal heremet tudom emelgetni? izombol marmint van benne izom es tudom agyilag emelni ellenben a jobbot akarhogyan is probalkozom nem tudom emelgetni.. emelest ugy ertem hogy tudatosan a hasamhoz tudom huzni. Magat a heret.
2018. aug. 26. 17:19
 4/6 anonim ***** válasza:
29%

Mindkét herét meg lehet emelni, én is meg tudom magamnak, meg amikor elvoltam teljes kivizsgáláson a fitymaszűkületem megoldása kapcsán, a tanácsadó, aki nekem is segített megmutatta, hogyan is kell ezt szakszerűen végezni. (Egy biztos, nem úgy, ahogy azt a #2-es kommentelő leírta.)

Igazából az a baj, hogy ezt lehet magyarázni, hogy hogyan csináld, énnekem is elmagyarázta már a csávó aki megtanított rá, de ez megint olyan, hogy látni kell, s megélni. És ha már a golyóidat vizsgálgatod, akkor nemcsak azt kellene hanem az egész testedet is!


Egyébként egyik barátommal el járunk gyúrni, bár az öccse gyakrabban jár, és egyik alkalommal nagyon feltűnt, hogy állandóan húzza a lábát, főleg az ágyékához nyúkál, tehát valami baja volt, de tagadta és orvoshoz a világért nem ment volna el, annyira szégyellte magát! Nagyon makacs és önfejű 17 éves fiú miközben foggal körömmel tiltakozik, már eléggé gyakran odakapott az ágyékához, így meg gyúrni semmi értelme nem volt. Zuhanyzásnál sikerült úgy a lelkére hatnom,komolyan, rossz volt nézni ahogy szenved a srác, de segítséget meg nem akart elfogadni! Tudom milyen ez, én is évekig kerültem az orvosokat, mert nálam is mint mindenkinél csak a körülmetélést akarták rám eröltetni, közben meg volt olyan megoldás, amivel a fitymámat sikerült megmenteni. Ha mindaz, ami történt, nem ennél a segítőnél hanem egy urológusnál történik, aki sokkolással meg ijesztegetéssel próbál hatást gyakorolni másokra, 1000%, hogy nem vágott volna bele ebbe az egészbe ő se! De szerencsére,végül csak sikerült rátapintani nála valamire, mert én évente visszajárok kivizsgáltatni magam ehhez a segítőhöz, főleg hogy nálam meg az első kivizsgáláskor legalább négy féle különböző problémát szűrt ki, ebből kettőt műteni kellett, (az egyik a fityma volt, bár azt annyira nem nevezném műtétnek....) és a srác nagy nehezen belátta, hogy ez az állapot így tarthatatlan, és velem tartott, ahogy a barátom is elkísérte. Mindhárman ki lettünk ott vizsgálva, kicsit olyan volt mint az iskolaorvosnál, de mégsem. Amikor őt vizsgálta meg ez a csávó, azonnal kiszúrta a herevisszeret, meg még pár más problémát is ami nagyon sokkolta szegényt, elkezdett sírni, nem volt ennyi mindenre felkészülve, jó volt, hogy ott voltunk. És szerintem most őt láttam hogy reagált egy teljes kivizsgálásra, utána egy diagnózisra, plusz még ugye szégyenlős is volt, és rettegett az ilyen dolgoktól,..... nagyon nem irigyeltük, de legalább szembesült azzal hogy elbújni a problémák elől egyáltalán nem egy jó megoldás! Ott meg is tanultuk mindhárman, hogyan is vizsgáljuk ki magunkat nem csak ott lent, hanem teljesen az egész testünket. Ezt nem könnyű leírni mit hogyan csinálj, ezt egyszer át kell élned, ki kell figyelned, kérdező!

2018. aug. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ekkora baromságot. Az urológián megtapintja ha kéred. Ez olyan, mint mikor nőgyógyászhoz járnak a nők évente 1szer egészségtudatból. Nyugodtan menj el urológushoz, hogy megnyugodj. A csomó kemény, ha ne agyj Isten van. Melegvízben való fürdés után, nem izgalmi állapotban kell a heréket a tenyeredre rakni. Külön-külön, majd a hüvelyk és mutató ujjakkal áttapintani. A pénisz töve felé haladva vannam a mellékherék. Ilyen kis csomós, puha képletek, kis csőben folytatódnak. Állva és fekve is vizsgáld át. Havi 1szer elég. Meg tükör előtt is megnézheted, hogy van e nagyobbodás. Urológus meg azért van, hogy segítsen, nyugodtan eljárhatsz hozzá.
2020. febr. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*golyókat a tenyeredbe külön (elírtam)
2020. febr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!