Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Helyre hozható a hátgerincferd...

Helyre hozható a hátgerincferdülésem gyógytornával?

Figyelt kérdés

Az orvosok enyhe hátgerincferdülést állapítottak meg ami hirtelen növés miatt történt.

Mennyi időbe telik és teljesen helyre lehet-e hozni?


(A gyógytornák amiket a netem kaptam:

[link]

[link]

[link]


-ezek hatásos gyakorlatok?)


2018. dec. 25. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2018. dec. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Helyre hozható. Gerinc tornán is ilyeneket is csináltunk.

Nem könnyű gyakorlatok,bizony aki becsületesen csinálja az meg is izzad. Csináltuk vizi tornán is .Ott lényegesen könnyebb minden .

2018. dec. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben keresnék egy jó gyógytornászt. Eleinte mindenképp' az Ő segítségét kérd, aztán az esetleges tanácsaival már otthon is folytathatod.,

Érdemes komolyan venni mert később - főleg ha tanulsz, sokat ülsz-,porckorongsérv is kialakulhat.


Hirtelen nőttél, vélhetőleg gyenge a hátizmod. A gyógytornász segít erősíteni, de ne egyedül fogj hozzá.

2018. dec. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Keressen egy jó gyógytornászt az oké, de hogy keressen?? Menj el sportolni, amúgy a gyógytorna is segíthet, bár nem sok eredménnyel.
2018. dec. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hál' Istennek nekem van egy rendkívül felelősségtudatos gyógytornászom, ő is részben ezeket a feladatokat adta. Neked is elkéne egy, mert azzal nem fogsz tudni kezdeni semmit sem, amit ezen az oldalon összeborogatnak.. De igen, asport egy3rtelműen jót tenne, főleg az úszás.
2018. dec. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok,és tapasztalatból beszéltem. A fiam szintén hirteln nőtt,magas ,vékony,enyhe gerincferdüléssel. Gimiben általános gyógytorna. Aztán jött a felsőoktatás és a panaszok sorozata. Kivizsgálás után derült ki:porckorongsérv. Gyenge hátizomzat,folyamatos ülés. Gyógytornászt kerestünk,célirányosan,ami nem lehetelen.Nem érdemes egyedül elkezdeni és tornászni,úszni stb. Kell a szakember,hiszen egy rossz mozdulat többet árt mint használ.
2018. dec. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!