Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A nemi szervemen herpesz...

A nemi szervemen herpesz alakult ki. (biológiai ismereteim szerint magam állítottam fel a diagnózist. ) Mit tegyek?

Figyelt kérdés
15éves vagyok... és ja.
2010. jún. 30. 15:41
 1/6 anonim válasza:
Mindenképpen menj el egy urológushoz!!! Nem játék, és ne parázz nem lesz olyan nagy rémálom mint mondják...
2010. jún. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
orvos mihamarabb!!
2010. jún. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ma voltam hasonló problémával bőrgyógyászaton, ám magam soha nem állítok fel diagnózist.

Azért fizetik az orvost, hogy mindezt Ő tegye.

Nálam például bakteriális gyulladás van,legalább is azt mondta.

Kenőcsöt írt fel, majd ha nem múlik, akkor antibiotikum.

2010. jún. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Orvos. De miért urológus, kedves első? Látom te sem vagy nagyon tisztában azzal, melyik orvos mit csinál.

Vagy nőgyógyászhoz menj el vele, vagy pedig bőr- és nemibeteg gondozóba.

2010. júl. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

13.35-nek: nőgyógyászhoz csak akkor, ha nő vagy, az urak urológushoz járnak, egyébként bőrgyógyászat vagy nemibeteg gondozó az illetékes.


Ha 15 évesen diagnózist tudsz felállítani, akkor a terápiát miért nem tudod? :) Patikában veszel herpesz elleni kenőcsöt pl Zovirax és rákened.


google: A genitális herpesz véglegesen nem gyógyítható betegség, de a fájdalmas bőrtünetek eredményesen enyhíthetők. A legfontosabb teendők:


1. Sós ülőfürdő: 1 maréknyi sót tegyen egy sekély kád vízbe. A sós ülőfürdő segít az elváltozás beszárításában.


2. Fájdalomcsillapításra használjon szalicilátokat (aszpirin) vagy paracetamolt, jeges borogatást, érzéstelenítő kenőcsöket. A kenőcsök hátránya, hogy gátolják a fekélyek beszáradását.


3. Használjon laza, tiszta pamut alsóneműt.


4. Vírusellenes kezelés: A vírusellenes gyógyszerek (tabletták) gátolják a Herpes simplex vírus osztódását az idegsejtekben. A vírusok teljes pusztulását nem várhatjuk, de az antivirális kezelés gyorsítja a gyógyulást, ritkábbá és enyhébbekké teszi a heveny periódusokat. A gyógyszereket használhatjuk "epizodikusan", azaz a kiújulások kapcsán vagy "szuppresszív célzattal", azaz tartósan, a kiújulások megakadályozására. Ha a kiújulás nem túl gyakori, és az immunrendszer egyébként ép (nincs immunhiányt okozó betegség vagy gyógyszeres kezelés), az epizódikus terápia az elfogadottabb. A leggyakrabban használt gyógyszerek az aciklovír, famciklovír, valaciklovír.


Célszerű a legelső panaszok (viszketés, égés) jelentkezésekor a várható hólyagok helyén kenőcskezelés a fent említett hatóanyagokkal, ezáltal a folyamat kialakulása megelőzhető, de legalább gyorsabban szűnnek meg a kínzó panaszok.


Az aktív herpesz spontán jól gyógyul, de kiújulása bármikor előfordulhat.

2010. júl. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én a bőrgyógyászt ajánlom... de van ú.n.- "herpes in glans penis" is - azaz a penisz makkján is! Jót tehet a gyógyításában az aloe vera gél!!! két-három nap alatt elmúlik!
2012. máj. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!