Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gyógyuló herpesz mellett...

Gyógyuló herpesz mellett szabad a csók így?

Figyelt kérdés

Hétfő éjjel belázasodtam, kedd reggel éreztem egy kis bizsergést a számon, azonnal kezelni kezdtem Telviran-nal. Sikerült időben elcsípni, és egyetlen aprócska hólyagom lett csak. Tényleg nagyon pici volt, egyáltalán nem éreztem azóta sem fájdalmat, nem volt piros sem, és nem nőtt nagyobbra. Mivel kezelem, ez az apró pötty is szépen leszáradt, gyógyult. Antibiotikumot kaptam egyébként vírusfertőzésre, ezt hétfő óta szedem, elképzelhető, hogy ettől nem lett nagyobb?

Hétvégén találkozom a párommal, szabad már így megcsókolnom, vagy várjak vele még?


2011. okt. 27. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Várni kell amíg teljesen elmúlik.
2011. okt. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Bocsánat, ha értelmetlenül fogalmaztam. Elmúlt. A kis seb is leesett, az új bőr már megvan alatta. :) Nyilván a kezelés helyén kicsit kiszáradt az ajkam, de semmi egyéb. Csak hallottam olyat is, hogy 7-10 napig nem lehet érintkezni, ezért érdekelt a kérdés.

Viszont tulajdonképpen a szokásos, nagyobb, hólyagos herpeszem nem lett fájdalommal, pirossággal, viszketéssel ezen az egyetlen hólyagocskán kívül.

2011. okt. 27. 23:49
 3/3 mus musculus ***** válasza:
Én úgy tudom, csak akkor fertőz, ha a benne lévő lötty átkenődik máshová is. Mivel a tiéd már gyakorlatilag elmúlt, szerintem csókolózhatsz.
2011. okt. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!