Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körülmetélés titokban?

Körülmetélés titokban?

Figyelt kérdés

A szüleimmel együtt élek még, de egyikőjüknek sem mondtam el, hogy be van gyulladva a fitymám. Orvosnál is voltam, szintén a tudtuk nélkül, de mióta nem kezelen a kenőccsel, újra és újra előjön a duzzadt, piros, de csak néha kicsit fájó fityma. Eldöntöttem, hogy körülmetéltetem magamat emiatt is, csak ezt sem szeretném a szüleim elé tárni.

Szerintetek hogyan oldjam meg, hogy észrevétlenül menjek el a műtétre? És utána a kezelés során is észrevétlen tudnék maradni?

Valakinek volt már erre példa?



2019. febr. 21. 21:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha 21 vagy akkor már nem kell szülői beleegyezés. Akkor miért nem lehetne titokban? Van ahol reggel bemégy a kórházba, délután már mehetsz is haza. Ezt a dokival beszéld meg. Ha helyi érzéstelenítésben csinálja akkor ezt meg lehet tenni.
2019. febr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
De tegyük hozzá, hogy kissé kellemetlen utókezelésekkel jár és néhány napig kötözgetni kell. Ezt nehéz lenne titokban. ^_^"" Vagy akkor már kész tények elé lehetne állítani őket.
2019. febr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
En megertem a gondod.Szerintem nem az a problema,hogy nem ertenek meg a betegseged hanem inkabb nem tudnal a szemukbe nezni es elmondani,hogy van egy ilyen gondod.Ez normalis szerintem a te korodban.Ha oda allsz es elmondod mi van nem fognak kirohogni vagy hibaztatni.Ha leultok es megbeszelitek akkor neked is konnyebb lessz,mert segitenek mindenben.Szerintem megoldhato titokban,de az kicsit koltseges.En haza se mennek a mutet utan 1-2-3 napig.Kitalalnak valami sztorit,hogy miert leszek tavol es kivennek valahol egy szobat.Persze a gyogyulasi idoszak nem 2-3 nap hanem 2-3 het es meg akkor se teljes.Lehetnek mutet utani gondok,lassaban regeneralodik a szervezeted stb... A lenyeg,hogy kezdj vele valamit,mert a kesobbiekben csak rosszabb lesz.Megismersz egy lanyt,de akkor mar keso dokihoz menni,lelki gondok meg miegymas.Hidd el sajnos ez nem egyedi eset.Senki szemeben nem leszel kevesebb ha elmondod ezt neki.Persze Facebookon nem kell kiposztolni,de a rokonaid foleg a szuleid nem fognak itelkezni felettedd e miatt.
2019. febr. 26. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek utolsóval! :-)
2019. febr. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Apukáddal sem vagy ehhez elág jóban? Egyébként ez ambuláns "műtét". A fiamnak 5 évesen volt ugyanez, elmentünk a dokihoz, mire végig mondtam volna mi a baj addigra már meg is történt. Soha többet nem volt begyulladva
2019. febr. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondta az orvos hogy mitől lehet, és egyáltalán megpróbáltatok-e már több dolgot is? Milyen kenőcs volt? Hogyan, milyen gyakran szoktad tisztítani? Hogyan pisilsz (hátrahúzod-e, letörlöd, stb.)?


A műtétet amúgy megúszod anélkül hogy észrevennék, de az első egy-két héten a kötéscsere az valószínű fel fog tűnni. Ha meg a fedetlen makk mint olyan megoldja a problémádat, akkor elég ha hátrahúzva hordod a fitymád és akkor nem kell kellemetlen műtét...

2019. febr. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyerekkorban és felnőttkori gyulladással más-más kategória. Nekem felnőttkorban hosszadalmas és eléggé kellemetlen volt önmagában a műtét, viszont pont nem akarok riogatni. :D A végeredményért megérte számomra.
2019. febr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
51%

Ezt nem feltétlenül kell körülmetélni,szerintem ha tudod inkább kerüld el a metélést.Inkább annak kellene utánajárnod hogy mi okozza a gyulladást.


De alapból már meg műtettheted magad a szülők tudta nélkül,a műtét időpontját akár szünidőre,szabadságra is lehet időzíteni és akkor nem derül ki.


A műtét ideje kb 0,5 és 1 óra hossza és pár órás megfigyelés után haza mehet az ember.Otthon célszerű gézt és betadin oldatot és kamillát venni,mivel a seb nedvezhet így néha gézzel célszerű átkötözni és betadinnal kenegetni ami szárítja a sebet és fertőtlenít is,kamilla meg azért jó,mert van hogy a seb a gézhez ragad és kamillával tudod ilyenkor leáztatni onnan.

Az első 2 hét tud kellemetlen lenni.De olyan 4-6 hét a teljes gyógyulási idő és további hónapok mire a hegek halványodnak.

A műtét helyi érzéstelenítésben szokott zajlani a legtöbb esetben.

2019. febr. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!