Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az lenne a gond hogy az...

Zsiber02 kérdése:

Az lenne a gond hogy az emulziótól kipattog a bőr a kezemen. Valami tanács mivel kezeljem vagy kenjem?

Figyelt kérdés
Ne ne írjatok olyat hogy ne legyek emulziós,ez benne van a munkámba,miután vége a műszaknak mindig zuhanyzok de így is,valami tanács esetleg?
2019. jún. 23. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen emulziótól? Mit tartalmaz pontosan?


Gumikesztyűt próbáltad már?

2019. jún. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Vizes alapú ha erre gondoltál,igen próbáltam de rosszul fogalmaztam,az alkaromon pattog ki a bőr.
2019. jún. 26. 21:00
 3/3 anonim ***** válasza:

Abból, hogy vizes alapú, még nem tudunk semmit az emulzióról, amivel dolgozol :)


Az emulzió egy kolloid, egy folyadékban eloszlatjuk egy olyan folyadék részecskéit, amelyben amúgy nem oldódik. Pl. vizet olajjal, és ehhez általában emulgeátort használnak fel, ez segíti a két anyag keveredését. Az élelmiszeriparban gyakran használt emulgeátor pl. a lecitin. Nagyon sokféle emulzió van, pl. a tej maga is emulzió. A tojássárgája sok lecitint tartalmaz, ezért tudja a benne levő vizes résszel a hozzáadott étolajat elkeverni, ez lesz a majonéz, ami egy emulzió.


Szóval azt kellene tudni, hogy pontosan mit tartalmaz az emulzió, amivel dolgozol. Vizet biztosan, és e mellett biztosan még valamit, ami amúgy nem oldódna vízben, aztán jó eséllyel valami emulgeátort, és még egy csomó minden egyéb lehet benne, pl. tartósítószer, színezék, illatanyag, meg még rengeteg minden lehet.



Azt kellene egyébként tisztázni, hogy ez egy allergiás reakció-e valamelyik összetevőre, vagy valami más.

Én a helyedben az emulzió pontos összetevőlistájával elmennék egy jó bőrgyógyászhoz, lehetőleg olyanhoz, aki egyúttal allergológiához is ért.

2019. jún. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!