Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az egyik barátom candida...

Az egyik barátom candida gombával küszköd lassan második éve. Hogyan lehetne kezelni?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Az egyik barátom akit nagyon régóta ismerek, sajnos két éve a candida gombával szenved.


Csinálta becsületesen a diétát egy fél évig, de mivel nem volt semmi változás abba hagyta. Próbáltam rábírni hogy folytassa, mert hátha jobb lesz, de nem akarja. Nagyon sok orvosnál volt, sok féle gyógyszert írtak fel neki, és egyik sem használt.

A baj hogy mentálisan is kinyírja ez őt, nem olyan mint régen, nem tudok vele beszélni, rossz a közérzete, nagyon hamar felhúzza magát oktalanul, és a társai.

Valakinek van valami tanácsa, tippje hogy hogyan lehetne ezt kezelni? Interneten is keresgéltünk, hogy mit lehetne tenni, de ott sem lettünk okosabbak, mert mindent kipróbáltunk.

Szerintetek próbáljam ráerőltetni újra a diétát, hogy csinálja évekig, segítene?



2019. jún. 30. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Mik a tűnetek? Milyen orvos diagnosztizálta?
2019. jún. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A tünetei mint mondtam nagyon ingerlékeny, fáradt. Gyengének érzi magát, és tényleg sokkal gyengébb lett mint akkor volt. Igazából, ha kérdezem róla, nem nagyon beszél, úgyérzem hogy ezt az egészet "szégyenli" és nem akarja velem teljesen megosztani, pedig segíteni akarok neki.

Romániában lakik, és nem tudom hogy ott milyenek az orvosok, de nem hallottam túl sok jót:/

Kb az összes nemibetegséggel foglalkozó orvost meglátogatta már a lakhelye körül, illetve van a közelben egy öreg bőrgyógyász is, akit ajánlottak neki, mert elvileg az az ember ért az ilyesmi dolgokhoz is. El fog menni hozzá nem sokára, de nem tudom hogy segíteni fog valamit.

2019. júl. 1. 00:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, gondoltatok-e már arra, hogy esetleg a barátodnak rejtett cukorbaja van? Ilyen irányú kivizsgálása volt?

Esetleg tenyésztés, hogy a candida gombája mire (milyen szerre) érzékeny?

Ugyanis ha 2 éve ezzel szenved, az nagyon nem normális!

2019. júl. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Shiitake gomba, fügelevél, füzfafőzet
2019. aug. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!