Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet ilyenkor tenni? SÜRGŐS!

Mit lehet ilyenkor tenni? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést én írtam : http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__99..


Viszont a panaszok súlyosbodtak ...:S

Most van egy kisebb hőemelkedésem , szerintem a fogamról , lüktet , legszívesebben kitépném úgy , ahogy van :S

Nagyon kellemetlen ! Légyszi , mondjatok valamit ... legközelebb kedden lesz doki , de nem merem rábízni :S Félek , hogy valamit elkúr :S


2010. júl. 11. 22:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
És hogy lehetne ezt még jobban elkúrni? A legjobb úgyis a doki kezei között lenne neked, nem a gyakori kérdések válaszolgatóinak a jótanácsai közt (nézd fél szemmel a holdat és akkor enyhül... blabla).
2010. júl. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Én egyszerűen nem értem, hogy az orvos hogyan írhatott fel csak Cataflamot. Hiszen attól maga a probléma nem múlik el. Csak a fájdalmad csillapodik átmenetileg. A bölcsességfog tud nagy fájdalmakat okozni, mikor kinő, de a korodból ítélve neked nem ez a bajod. Kedden menj el az orvoshoz, ez nem játék. Próbálj egy másik orvoshoz átjelentkezni, biztosan nem csak egy van nálatok sem. Persze nem magánorvosra gondoltam én se egyelőre. De én is meggondolnám, hogy ehhez a dokihoz menjek-e mégegyszer.

Amúgy a Cataflam meg rohadt erős fájdalomcsillapító, nekem sikerült majdnem rászokni, igaz nem fogproblémára kaptam. Jobbulást, remélem minden rendben lesz!

2010. júl. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nekem ráment a fülemre emiatt iszonyatosan zúgott a fejem és szédültem is, csak a gyökérkezelés segített rajtam; úgyhogy miharabb menj el a dokihoz ha jót akarsz magadnak!
2010. júl. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Itt az a helyzet , hogy csak egy fogorvos van , mivel én kis községben élek . Én kézzel-lábbal rohannék át a szomszédvárosba az ügyeletre ...
2010. júl. 11. 22:53
 5/20 anonim ***** válasza:
nézd, nem tudom, hol laksz, de irány a legközelebbi fogorvosi ügyelet, de legalább a háziorvosi, mert sürgősen szükséged lenne valami antibiotikumra, hogy levigye a gyulladást....és ahogy fentebb írták, keress egy másik állandó fogdokit, mert aki csak Cataflamot ír fel, az nem nagyon lelkiismeretes
2010. júl. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

ügyelet!

ráhúzódhat az arcüregedre, csonthártyagyulladásod is lehet. nem értem a szüleidet, miért nem indultok már az ügyeletre!!

2010. júl. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Igen , én már anyuéknak finoman jeleztem , hogy én a szomszédvárosba mennék fogorvoshoz , mivel inkább furikázok fél órát . Amúgy is én már abban a városban kiismertem magam , mivel ott tanulok.
2010. júl. 11. 23:11
 8/20 anonim ***** válasza:

Dalacin! Muszáj lehúzni a gyulladást...

Ha nem képes felírni a dokid, akkor háziorvos is felírhatja, de mégiscsak jobb lenne, ha egy fogorvos írná fel. Utána megbeszélhetnétek a továbbiakat is.

2010. júl. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Utolsó : Köszi a tippet :) Én még a Flectorra is gondoltam , mivel az mindig beválik . Ma úgyis rendel a dokim , úgyhogy anyuval reggel megbeszélem a továbbiakat. Az gondolom negatív tényező , hogy hőemelkedésem van ? Ha jól tudom igen , mert a gyulladás miatt van , vagy mi !?
2010. júl. 12. 03:09
 10/20 anonim ***** válasza:

Ha hőelemelkedésed is van, akkor nagyon nagy gyulladás lehet.

Szerintem ha meg tudjátok oldani, akkor menj magándokihoz, mégjobb, ha szájsebészhez mentek, mert az SZTK-s ki akarja majd húzni. Valószínűleg nem elég a gyökérkezelés, hanem rezekálni kell a fogat (persze lehet, hogy már ez sem megoldás, de azért így jó eséllyel még menthető a fog), ezt viszont szájsebész csinálja.

Vagy ha nem tudtok magándokihoz menni, akkor ne engedd egyből a dokinak, hogy kihúzza, hanem kérdezz rá, hogy rezekció+gyökérkezeléssel nem menthető-e a fog.

2010. júl. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!