Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghuzaskor ki kell venni a...

Foghuzaskor ki kell venni a nyelvpiercinget?

Figyelt kérdés
Ha ki kell venni akkor mennyi ido alatt forr be a lyuk? (Tehat foghuzas alatt beforrhat? 1eve lett csinalva). A foghuzas mennyire faj?(mert meg egyetlen egy fogam sem volt huzva,ez se egy teljes egesz fog hanem inkabb szillank). Ha kihuzzak a fogamat akkor az mennyire fog latszodni(felso 6-os).

2019. aug. 14. 21:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Injekció fájhat, de nem vészes, inkább nyomó érzés. Utána lezsibbad tőle a fél arcod, szóval a húzásból fájdalmat nem fogsz érezni, csak furcsa érzéseket (nyomás, csúszásféleség...stb.). Amint kiment a hatás, úgy már érezni fogod, kellemetlen lesz, de kibírható. Felső 6-os akkor látszik legfeljebb, ha nagyon nagyra tátod a szád. Általában 1-2-3-4 látszik minden oldalon. Az 5-ös fog már nagyon ritkán, csak szélesebb, nagyobb szájú embereknél.

A nyelvpiercingért a fogdokik szoktak szólni, hogy nem tesz jót a fognak, ha fém, de nekem csak röntgenhez szedették ki, evidens, hogy miért. Viszont szilánkot, vagy gyökércsonkot szájsebész szed ki, ott viszont ki kell venni hozzá a piercingeket. 1 éves nyelvékszer nagyon soká forrna be. Több hét. Igaz, nem könnyű visszatenni, de attól még nem forr be, csak összébb megy.

Utána készülj, hogy aznap nem nagyon fogsz enni, inni meg semmi tejeset, csak hideg, szénsavmentes víz. Másnapra levest, vagy tejnélküli főzeléket.

2019. aug. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Koszonom(egyszer kivettem a feleves nyelvpc-t (akkor is fogorvos miatt) es 3ora alatt beforrt a lyuk). Remelem hogy igazad lesz es most ennyi ido alatt nem fog.

Es meg annyi hogy ha kihuztak a fogamat akkor egybol visszatehetem?

2019. aug. 15. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!