Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valakivel történt iylen? Van...

Valakivel történt iylen? Van 2 fogam felett (2-es és 5-ös) fehér gennyes pukli, kezelgeti az orvos egy ideje, de azt mondta, h ha nem javul, akkor szájsebészeten kitisztítják, folyt lent?

Figyelt kérdés

az egyik egy gyökérkezelt fogam, ami felett már vagy 5-8 hónapja tuti ott van, de nem foglalkoztam vele, mert nem fájt, most nyáron, volt időm és elmentem, mert a 2-es felett is kijött, és lüktetett az a fogam... A 2-esnél az íny nem érzékeny, de az 5-nél igen, ha mosom, de nem fáj egyik sem.

mind a 2-t kitiszította 2x, de mindig visszajött, az egyiket nyitva is hagyta 1 hétig, az sem segített, visszanőtt 3 nap alatt.

Azt mondta, ha nem javul, akkor szájsebészeten kitisztítják. Nem mertem eddig megkérdezni, de ez mit jelent? gyökércsonkolás???

Utánaolvastam egy fogorvos tanácsát erről, és azt írta, hogy góc van alatta, ki kell tisztítani, ha nem sikeres fogat eltávolítják...

Hogyan tisztítják a gyöketét? ha fogon belül megoldható, akkor ő is meg tudná csinálni, szal kiívülről, de ott meg a gyökér az állkapcsomban van!!!! azt hogy?

Másoknak volt ilyen problémája????? vagy iylen tapasztalata? fájni fog?


Köszönöm


2010. júl. 13. 01:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt hasonló gondom, kb fél évig volt niytva egy gyökérkezelt fogam, de semmilyen kezelésre nem szűnt meg a gyulladás, készült rtg és ott látszott egy tasak. Szájsebészeten kipucolták. Injekciók a szájba, majd felnyitották a fogam felett és kifarigcsálták (nem tudok rá jobb kifejezést, az orvos végig csak vésett és kalapált). Kb. fél órás ügy volt, egyáltalán nem fáj de tény, hogy nagyon kellemetlen: ahogy kalapál, döng belé a fejed. Összevarrták és kész. Legyen otthon erős fájdalomcsillapító/gyulladáscsökkentő (pl. cataflam), arra 1-2 napig szükséged lesz. Néhány nap múlva varratszedés. Ez kb.20 éve volt és a fogaim azóta is makkegészségesen a számban vannak.
2010. júl. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen regebben rendszeresen. Azota minden etkezes utan fogselymet hasznalok es fogat mosok. A fogselyem a kulcsfontossagu!!!


Azota nem nagyon gyullad be. Ha begyullad,akkor citromot facsarok 3 dl asvanyvizbe es megiszom. Napi 3-4 ilyet iszom. 1-2 nap alatt nyomtalanul eltuni a nagy gennyes pup!!!

2020. máj. 24. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!