Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Más is utál fogorvoshoz járni?

Más is utál fogorvoshoz járni?

Figyelt kérdés
Alapból csúnyák a fogaim, sárgák alapból és ferdék. Plusz utálom ha a szájamban matatnak, annyira hogy elmondhatatlan. Tök szerencsés, akinek alapból szép szabályos egészséges fogai vannak. Nem is olyan ritka az ilyen.
2019. szept. 8. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, mindenki utál, és attól, hogy sárgák vagy kuszák még nem lesz kellemetlenebb a kezelés. De, a szép egészséges mosoly ritka, főleg azért, mert táplálkozással és higiéniával van összefüggésben, az átlag magyarnak pedig egyszerre mindkettővel problémája van.

Olyan nincs, hogy valakinek genetikailag sárgák a fogai, minden természetes fogszín szép és általában épp az akar fehéríteni is, akinek semmi szüksége rá.

2019. szept. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Genetikailag nem férnek el a számban, meg nőnek össze-vissza. Régen mindig szép, amerikai fogsort akartam magamnak...

Nem tudom, nekem nagyon sok alapból lyukasan nőtt ki. Meg a fogorvosunk is rettentő bunkó, meg nem ad érzéstelenítőt, talán ezért is...


Ne is mond. A saját apámról tudom, szét vannak rohadva a fogai, csak szippogat, meg túrja fogpiszkálóval, meg két hetente ha megmossa. Szerencsére kiskorom óta felfogtam, hogy ez undorító, meg tarthatatlan, de igen, ilyen az átlag magyar...


A másik, hogy nekem az összes bölcsességfogam, meg a hetesek is alapból lyukasan nőttek ki, a hatosokra nem emlékszem, de azt is tömni kellett... Valamennyire mégis genetika, vagy vitaminhiány, nem tudom.


Mindenesetre én azt is utálom, hogy valaki a szájamban turkál.

2019. szept. 8. 18:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de egyrészt olyan nem létezik, hogy lyukasan nő ki, másrészről érdekes ezt egy olyan embertől hallani, akinek a saját édesapja nem tisztálkodik rendesen, megpiszkálja, amivel csak tetézi a bajt, jogosan feltételezem, hogy fogorvoshoz sem jár, csak mikor már nincs mit tenni... hogy gyerekkorodban betegek lettek a fogaid, azt meg lehet köszönni a kedves szüleidnek. Nem azért, mert a szüleid rosszak, vagy gonoszak, de sajnos ilyen téren aluledukáltak és kicsit butácskák is. A legrosszabb kombináció, mert ha valakit nem edukálnak a szájhigiéniára, még a maga józan paraszti eszével kitalálhat dolgokat, például, hogy a fogorvos nem dísznek van. Úgyhogy ami veled történt, az részint pech, mert a szüleid figyelmetlensége és butasága miatt korán elszuvasodtak a fogaid. De nem úgy nőttek ki! Ezt felejtsd el, ez nagyon nagy butaság. Egyszerűen szét volt rohadva az összes tejfog a szádban (a szüleid jó magyar emberekhez hasonlóan nem kezeltették, mert úgy is kiesik), és ahogy tört elő a maradó szinte azonnal fertőzte is meg azt a mellette lévő nagyon beteg tejfog. Ehhez kellett még egy elégtelen szájhigiénia, de ahol az apuka 2 hetente mossa meg a fogát, ott igen elképzelhetetlen, hogy a saját gyereke mellett viszont ott áll reggel és este fogmosásnál, 7-8 éves koráig pedig segít is neki (a legtöbb szülő abban a hitben van, hogy a 3 éves gyereke, ugyan sz*rni egyedül még nem tud, de fogat mosni igen, ami nyilván nonszensz, csak ehhez kicsi használni kellene azt az okosat a koponyájukban).


Amit te leírsz, az az átlag magyar hozzáállás. Ez sajnos ilyen. Ez ellen amit tenni lehet, hogy időben magadhoz térsz és míg nem késő, addig változtatsz. Vagyis megfelelően táplálkozol és megfelelő szájhigiénét vezetsz be, teljesen függetlenül attól, hogy úgy nőttél fel, hogy valaki azt mondta neked, így nőtt ki, meg genetikailag ilyen meg olyan. A szüleid meg úgy jártak. Ez a vonat elment nekik, neked viszont nem késő. Persze a kusza fogsor egy másik kérdés, azt nyilván fogszabályozni kell, ami valóban pénz kérdése, de a megfelelő szájhigiénia és táplálkozás nem.

2019. szept. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát pedig lyukasan nőttek ki, ha tetszik, ha nem.
2019. szept. 8. 21:16
 5/6 anonim válasza:
Hogy eleve lyukasan nönek ki az egy rendkívül ritka rendellenességre utalhat, amikor a fogak zománc nélkül fejlödnek. Én pont ismerek egy ilyen esetet, nagyon csúnya dolog. Borzasztó ritka, de elöfordulhat. Mindenképp konzultálj fogorvossal, mert koronákat kell készíteni a fogaidra.
2019. szept. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem utálok, mert pozitívan fogom fel a dolgot, úgy hogy: ez a fog is letudva. Mondom ezt úgy hogy az utóbbi 2,5 évben kb 50 szer voltam fogászaton. Fogfájást jobban rühelem... Nekem a nyelésinger a legrosszabb a fogászati kezelésen, főleg a hátsó fogaknál mert ott már az elszívó is felesleges mert a torok felé folyik a hűtőfolyadék....:(

Nekem alapvetőn jól állnak a fogaim, bölcsességfogam is kint van gond nélkül, már 12 éve. Csontszínű a fogazatom...talán lehetne fehérebb de lehet a tv meg a műfogsorok miatt gondolom ezt.

Ami viszont bosszant hogy az utóbbi években nagyon romlásnak indultak. Fogmosás fogselymezést mellett...

Lehetne rosszabb, lehetne jobb fogam is...de engem is bosszant az hogy van pl ismerősöm is aki nem mossa a fogát mégis szépek a fogai. 1-2 foga hiányozhat ugy hogy közel van a 60hoz....

Sajnos el kell fogadnom a genetika ilyen...

2019. szept. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!