Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Honnan tudom, hogy a fertőzés...

Honnan tudom, hogy a fertőzés elkezdett terjedni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

3 hónapja keresetem fel először a fogorvosom egy gyökérkezelt fogam fölötti fájdalommal. 3 hónapig folyamatosan mentem vissza de csak ínygyulladást mondtak mindig. Pár hete egy fistula/gennyes búb jelent meg az adott területen ekkor végre készült egy röntgen is ami alapján elismerték hogy nem az ínyem a gond hanem egy hatalmas tályog keletkezett a fog fölött. Persze afájdalom folyamatosan erősödött ez idő alatt.


Most ott tartunk hogy egy hét múlva kiszedi a szájsebészeten a fogat. Infó 0,azt mondták szedjek antibiotikumot ha bedagadna (köszi).


Na már most a kérdésem - mivel tudom ez nem egy komolytalan dolog hogy egy ekkora tályoggal a számban bóklászok - ugye van valami jele ha esetleg a bacik a véráramba kerülnek? Mielőtt iti szívizomgyulladást vagy vérfertőzést kapok... Ha nem dagadok és nincs lázam az jó nem?


Bocsi de a szájsebészeten konkrétan 30 másodpercet foglalkoznak az emberrel, kérdést feltenni lehetetlen...



2019. okt. 13. 15:09
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok.


Az érzéstelenítés teljes mértékig hatott és azt mondta a szájsebész, hogy nem igaz, hogy fertőzött/gyulladt foghoz nem lehet hozzányúlni vagy nem lehet érzésteleníteni.


Az már más kérdés, hogy a 3ból egy gyökér betört sajnos :( Állítólag ritka de ez a gyökér összenőtt a csontommal... Úgyhogy megyek majd CTre, hogy kiderüljön mi legyen vele.

2019. okt. 21. 18:48
 12/12 A kérdező kommentje:
Ja és antibiotikumot a húzás után kaptam!
2019. okt. 21. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!