Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkő probléma. Ez már visszaf...

Fogkő probléma. Ez már visszafordíthatatlan?

Figyelt kérdés

Egy évvel ezelőtt javasolta fogorvos, hogy menjek vissza leszedni,mert durván sok van, teljesen elfelejtettem, sajnos..

Igen ez az én hibám, tisztába vagyok ezzel.

Azóta elkezdett fájni az inyem, alsó fogsorom, illetve az államon állkapocs környékén,nyakamon nyirokcsomók jelennek meg van, hogy eltűnik.

Most hétfőn fogok időpontot kérni, arra lennék kíváncsi, hogy véglegesen elveszítem a fogaimat vagy ha még most leszedik nem lesz gond?.

Mondjuk ez is elég,ami van...

Köszönöm szépen a válaszokat.


2019. nov. 1. 01:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Sztem visszafordítható. Nem egy nagy lyukról van szó ami miatt károsodott az ideg.
2019. nov. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van az az állapot, amikor az ember véglegesen elveszíti a fogait, mert a fogkő miatt kialakult ínygyulladás progrediál, ráterjed a fogágyra, melynek hatására elkezd pusztulni előbb a lágy szövet, majd a kemény szövet. Hogy te itt tartasz-e? Majd megmondja a fogorvos. Lehet igen, lehet nem. A fogágybetegséghez azért hosszú évek kőkemény elhanyagolása kell, nem egyik napról a másikra alakul ki és ahhoz is idő kell, hogy a csont lepusztuljon annyit, hogy már kimozgósodjanak a fogak.

Az hogy elfelejtetted: nem tudok erre mit mondani, ez a te egészséged, majd a szervezetednek magyarázd meg, ha már menthetetlen károk keletkeztek, hogy elfelejtetted. Mindenki a saját egészségéért felelős és semmi sem lehet fontosabb, mint az egészséged. Semmi. Mindig prioritást kell, hogy élvezzen, ezt jegyezd meg egy életre. Mert ha mondjuk ne adj Isten (bár talán nem tartasz itt) elkezdett a csontod lepusztulni, akkor sajons az annyi volt. A fogágybetegséget, ha időben elkapják, akkor meg lehet állítani, de az eredeti állapotot visszaszerezni soha többet nem lehet, a megállítás is nagyban függ attól, hogy onnantól kezdve mennyire veszi komolyan az illető a dolgot.

Fogorvoshoz mindig menj el évente, már csak azért is, mert egy szuvasodás talaján elveszített fogat jóval könnyebb pótolni, mint mikor valakinek kialakul ez a bizonyos fogágybetegsége (egyébként a lakosság 80%a érintett vele), elvégre olyan fogak fogpótlásba való bevonásáról beszélünk sokszor, amelyek néhány éven belül elvesztődnek, és hiába van valakinek pénze, ilyen szájba sokszor nem raknak implantátumot, mert ha a fog kilazult, miért pont egy idegen anyag maradna bent... szóval nem érdemes ezzel szórakozni, mert nagyon hamar a kivehető protézises nénik között találhatod magad.

2019. nov. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!