Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ilyenkor mi a teendő?

Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Már korábban éreztem, hogy valami nagyon nem oké, érzékeny volt a fogam, ínyem... rá nem sokkal később kértem időpontot az orvosomhoz.

December 17.-ére kaptam.

Akkor még ,mint írtam érzékeny volt.

Viszont 2 napja iszonyatosan fáj a fogam...semmi sem segít, úgyhogy nagy valószínűséggel jövő hónapig én nem bírom ki ezt.

Elmentem az orvoshoz, hogy megkérdezzem, hogy ilyenkor mégis mi a teendő?

Majd közölte, hogy sajnálja, de ő nem tud ezzel jelenleg mit kezdeni előbb kellett volna időpontot kérni. Menjek vissza akkor amikor időpontot kaptam.(Mint írtam ez megtörtént... ennél előbb nem lehetett volna...)

Sajnos magán orvosra egyáltalán nincs pénzem, úgyhogy nem tudom, hogy mit tehetnék... egyáltalán ez jogos?

Vagy várjak több mint egy hónapot ilyen fájdalommal?


2019. nov. 6. 02:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk, ha az embernek fájdalmai vannak, rögtön ellátja a körzeti fogorvos, úgy néz ki, hogy ez orvosfüggő. Mindenesetre a te orvosodé nem túl emberséges viselkedés... Hogy kértél volna előbb időpontot, ha nem is volt még baja? Jósnak kéne lenned?
2019. nov. 6. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én elmennék másik orvoshoz. Másik OEP-l szerződőt-orvoshoz. Vagy, ha nagyon nagy a gáz a sürgősségire esetleg. De ha ilyen rosszul vagy, akkor köteles ellátni soron kívül is és fogadni, még akár rendelési időn túl is. - Már mint a háziorvosod.
2019. nov. 6. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt jó volna tudni, hogy fogorvosi hatáskörbe tartozik a kezelésed avagy nem. [?]
2019. nov. 6. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem tudom. ...mert meg sem nézte..:(

2019. nov. 6. 03:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Elmész mégegyszer, kiállsz magadért, elmondod neki amiket itt írtak. Ha ez sem segít akkor jelentsd fel.
2019. nov. 6. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Erős fájdalom esetén minket mindig fogad a körzeti fogorvos, szerintem menj el este ügyeletre, ott biztosan ellátnak.
2019. nov. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Esetleg még azt megteheted, hogy elmész a háziorvosodhoz és feliratsz antibiotikumot, ha gyulladt a fogad, akkor ez 4-5 nap alatt leviszi a gyulladást és kb 1 hónapig kibírod, mellette kenegesd az ínyed fog körül naponta 5-ször Gengigel géllel, nálam ez szépen levitte a gyulladást egy időre.
2019. nov. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, segítséget.

A mai nap délután rendel, teszek még egy próbát, hátha..

Ha nem akkor ügyelet lesz belőle...csak tudjátok azt hittem én is, hogy ilyenkor ellátnak... azonnal.:(

Igazából ezt a decemberi időpontot is szeptember elején kaptam úgyhogy elég durva.:(

2019. nov. 6. 10:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ügyeleten csak húznak vagy gyógyszert írnak fel, akkor is, ha lenne esély megtartani a fogat. Ez ki van írva az ajtóra. Ráadásul egyáltalán nem mindenhol van (amelyik helyekről én tudok, sehol sincs, megyeszékhelyen sem) este ügyelet.
2019. nov. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Délután elmentem hozzá újból, ugyanazt mondta, úgyhogy beültem a kocsiba és irány az ügyeletes fogászat..

15perc, de lehet sokat mondok, ennyi volt.

Egy lyukas fog miatt... azért szerintem ez igazán kitelt volna az idejéből.

Na mindegy, már szerencsére nem fáj, nagyobb volt az ijedtség, mint a baj szerencsére.

2019. nov. 6. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!