Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen esetben van szükség...

Milyen esetben van szükség gyökérkezelésre lyukas fog tömésekor? Nagyon félek.

Figyelt kérdés

Most vettem észre egy kisebb lyukat az egyik felső fogamban, és iszonyúan félek, hogy gyökérkezelni kell.

Kérek időpontot fogorvoshoz, de már most sírok, remegek. Segítsetek légyszi! :(


2019. nov. 18. 20:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Szerintem neked nem kell ettől tartanod, ha csak egy kicsi lyuk van, azt a doki pikk-pakk betömi és kész. Gyökérkezelni a nagyobb, mély lyuk miatt szokták a fogat. De ma már azt is megtudják csinálni úgy, hogy alig érzed. Ne izgulj, neked nem lesz ilyen 🙂
2019. nov. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Kívülről kicsinek tűnik, és nem is fekete, de nem tudni mi van belül. :(
2019. nov. 18. 20:43
 3/30 anonim ***** válasza:
Nem kell izgulnod, valóban nem tudhatod mi van belül, de a gyökér kezelés sem vészes.
2019. nov. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Ha nem fáj, akkor nem lehet olyan nagy a gond. Nyugodj meg nem lesz semmi baj.
2019. nov. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Magánorvoshoz mennyi lehet a várakozás?

Nem tudom mit csináljak, teljesen ki fogok készülni.

2019. nov. 18. 21:04
 6/30 anonim ***** válasza:
Ne viccelj már, egy sima fogtömés ennyire kikészít? Kérj időpontot minél előbb, vannak olyan dokik is, ahol online is lehet foglalni és akkor látod mi a leghamarabbi időpont.
2019. nov. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Nem viccelek sajnos. Egyszer húzták fogamat bódításban, de az is katasztrófa volt.
2019. nov. 18. 21:12
 8/30 anonim ***** válasza:

Egy rossz élmény miatt nem szabad így hozzáállnod.Lehet hogy az a doki béna volt, menj egy másikhoz.

Nekem is húztak már, sőt több tömést is túléltem már, még az injekció helye sem fájt, abszolút semmit nem éreztem az egészből. Túl fogod élni te is.

2019. nov. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Iskolafogászatról is vannak rossz élményeim. Nem bírom a tűt, vérvételkor is rosszul leszek.

Nem paráznék ennyire, ha tudnám, hogy csak tömni kell.

Ilyenkor lemegyek 2 éves szintre, jelenleg abba se tudom hagyni a sírást.

2019. nov. 18. 21:20
 10/30 A kérdező kommentje:
Jövő hét csütörtökre kaptam időpontot. Remegek a félelemtől, éjjel is folyton felriadtam, a szívem majd kiugrott. :( Ráadásul pánikbeteg vagyok.
2019. nov. 19. 09:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!